Комерційні діагнози, або хвороби яких не існує — коментар експерта  

5 хвороб, яких не існує. Скриншот: kanaldim.tv

У Міжнародній класифікації хвороб не існує багатьох діагнозів, про які сьогодні часто говорять. Фахівці називають їх комерційними або ж фейковими. Про які недуги йдеться, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Коли лікар ставить діагноз вегетосудинна дистонія, то, найімовірніше, він не має бажання розбиратися детально в ситуації. Так зручніше, каже професор Олена Губська. Зазвичай такі діагнози — це певні симптоми, які можна пов'язати з багатьма недугами, наприклад, серцево-судинними або ж психологічними.

"Сьогодні дійсно такий діагноз не виставляється. Це може бути пов’язано з тенденцією до зниження або до підвищення артеріального тиску. Наприклад, артеріальна гіпертензія. Або головні болі різного генезу, які також мають отримувати своє прояснення", — пояснює завкафедри терапії та інфекційних хвороб НМУ Богомольця Олена Губська.

Наступний діагноз, якого теж не існує, — це остеохондроз. За цією назвою ховається кілька симптомів, котрі неодмінно треба досліджувати. Зазвичай людина скаржиться на оніміння в кінцівках, біль у руках, ногах під час руху та колючий біль у грудному або шийному відділі хребта. Важливо зробити правильну діагностику і вести активний спосіб життя.

Дисбактеріоз — це також не діагноз, а стан організму, під час якого порушується мікрофлора кишківника. На це можуть впливати стреси і харчові звички, порушення режиму сну або ж прийом медичних препаратів.

"Виникає після тривалого прийому антибіотиків. Або у людей похилого віку, або у тих, в кого однасно загострилося кілька хвороб. Взагалі антибіотики можуть викликати дисбактеріоз. Це називається антибіотикоасоційована діарея", — провадить професорка.

Авітаміноз — популярний діагноз в Україні, але більшість людей не замислюється над тим, що слово авітаміноз означає цілковиту відсутність вітамінів у нашому організмі. Зрозуміло, що в сучасному світі це не реально.

"Це маркетинговий крок від компаній виробників вітамінів, полівітамінів, харчових добавок. Авітаміноз або дефіцитні стани можуть виникати на тлі серйозних захворювань, коли порушується всмоктування в кишківнику. Коли людина недоотримає конкретних якихось вітамінів, наприклад, вітамін D", — пояснює Олена Губська.

Дефіцит кожного мікро- і макроелемента потрібно ретельно досліджувати, і робити це має лише лікар.

Ще один діагноз, якого не існує, — це склероз. За порушеннями пам'яті, уваги та мислення можуть ховатися серйозні хвороби, котрими мають діагностувати неврологи або психіатри.

Діагнози, яких не існує, дістались нам у спадок від радянської медицини. Тож, сподіваємося, вони поступово зникнуть з медичної мапи, а на заміну їм прийдуть справжні, визнані в усьому світі.

Читайте також: Вчені дослідили, чи спричиняють мобільні телефони розвиток раку мозку

Прямий ефір