Як замінити паперову трудову книжку на електронну, розповіли у Пенсійному фонді

Ілюстративне фото: pon.org.ua

В Україні продовжується впровадження електронних трудових книжок. Оформити документ у цифровому форматі може вже зараз будь-хто. Проте за бажанням людина може продовжувати користуватися старою "книжечкою". Про це розповіла Олена Орлова, начальниця відділу формування електронних трудових книжок управління інформаційних систем ГУ ПФУ в Київській області в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Вона нагадала, що з 10 червня 2021 року набув чинності закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів з обліку трудової діяльності в електронній формі.

"Саме він передбачає скасування паперової трудової книжки. Це буде наповнення Реєстру застрахованих осіб, відповідно, відомості у нас і зараз наповнюються, з 2000 року, і це триватиме. Тобто, вся трудова діяльність, яка була до 2004 року, буде внесена в Реєстр застрахованих осіб", — пояснила фахівець.

За її словами, аби замінити паперовий документ на електронний, страхувальник має подати сканкопії трудової книжки на портал Пенсійного фонду України (ПФУ).

"Наші співробітники оброблять це звернення. Відомості будуть в Реєстрі застрахованих осіб після виконання цього звернення. І видається на руки застрахованій особі ця паперова трудова книжка. Тільки за бажанням. Якщо найманий співробітник захоче продовжувати паперову, тоді буде у нього паперова. Зараз у нас взагалі триває наповнення Реєстру застрахованих осіб персоніфікованими відомостями, тому що вже подається звітність 2000 року", — пояснила представниця ПФУ.

Олена Орлова зауважила, що користуватися електронним документом дуже зручно.

"Нині вже не потрібне особисте звернення людини до Пенсійного фонду. Можна зайти в особистий кабінет на вебпорталі, скористатися кваліфікаційним електронним підписом і подати заяву на призначення пенсії. Можна буде подати будь-яку заяву онлайн, яка, наприклад, передбачає призначення, перерахунок, можна замовити будь-яку довідку. Також можна записатися в електронну чергу на відвідування Пенсійного фонду і не стояти в чергах", — зазначила вона.

Повна версія інтерв'ю: Трудова книжка стає електронною — як це працює: "5 вопросов" із Оленою Орловою

Нагадаємо, за новим законом про електронні трудові книжки, відділи кадрів на підприємствах повинні сканувати дані паперових трудових всіх працівників і передавати їх до Пенсійного фонду. Там їх систематизують і внесуть до загального реєстру.

Медіа-партнери
Прямий ефір