Як безпечно святкувати Великдень: поради вірянам надали в Центрі громадського здоров'я

Великдень. Фото: slovoidilo.ua

В Україні цьогоріч Великдень відбуватиметься без суворих карантинних обмежень. Найкращий спосіб захистити себе та інших від COVID-19 — залишатися вдома. Поради вірянам щодо безпечного святкування Великодня сьогодні, 1 травня, надали в Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони України, інформує "Дом".

"Закликаємо вірян дотримуватися карантинних обмежень, введених у ваших регіонах, та підійти до звичних ритуалів відповідально. Насамперед, найкращий спосіб долучитися до богослужіння — переглянути онлайн трансляцію вдома", — йдеться в повідомленні.

Так, варто пам’ятати, що люди старші 60 років та люди з хронічними захворюваннями перебувають у групі найбільшого ризику — їм необхідно залишатися вдома.

"Передайте посвячену паску своїм старшим рідним, аби не наражати їх на небезпеку", — зазначається у повідомленні.

Тим, хто планує відвідувати богослужіння, радять делегувати одну людину з родини, щоб уникнути скупчень людей. Разом із цим треба дотримуватися рекомендацій, аби уберегти себе й людей навколо:

  • Одягайте маску, слідкуйте, щоби маска закривала й ніс, і рот.
  • Дотримуйтесь гігієни рук: користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 70% спирту, не торкайтесь обличчя, особливо очей, рота, носа.
  • Дотримуйтесь етикету кашлю: кашляйте та чхайте в згин ліктя чи одноразову хустинку.
  • Дотримуйтесь фізичної дистанції 1,5 метра, зокрема й на відкритому повітрі.
  • Якщо ви або ваші близькі мають симптоми ГРВІ, залишайтеся вдома.

Крім того, МОЗ рекомендує священнослужителям збільшити кількість богослужінь, але зменшити їхню тривалість, аби уникнути скупчень людей. У храмах необхідно посилити заходи протиепідемічної безпеки, використовувати засоби дезінфекції, тримати вхідні двері відчиненими, щоби приміщення провітрювалося.

Також треба дотримуватися правил гігієни під час причастя й подавати часточки з дискоса в руки. Для обтирання губ слід використовувати одноразові серветки, а для запивки — одноразовий посуд.

"Достатнім виявом шанування святинь (хреста, ікон, святих мощей) є поклон перед ними, без цілування. Допускати практику загальної сповіді", — резюмували в ЦГЗ.

Читайте також: У храмах, в меріях та на передовій: як Україна готується до Великодня

Нагадаємо, храми Православної церкви України будуть відчинені на Великдень, але ієрархи на місцях зможуть самі вирішувати, чи посилювати карантинні заходи у храмах на свята залежно від ситуації з COVID-захворюваністю в регіонах.

Прямий ефір