Через спеку — десятки смертей: рекордну температуру фіксують у Канаді (ВІДЕО)

Канада. Фото: korrespondent.net

У Канаді третій день поспіль фіксують аномальні температурні рекорди. У місті Літтон стовпчики термометра показали майже +50°. Через спеку — десятки смертей. За останні кілька днів тільки у Ванкувері — 130 випадків. Переважно це люди похилого віку та з хронічними захворюваннями, інформує "Дом".

У Канаді зафіксували найвищу температуру за всю історію спостережень: +49,5°. Метеорологи кажуть, що в деяких районах західної Канади гарячіше, ніж у Дубаї.

"Виняткова та небезпечна хвиля тепла спостерігається на північному заході Сполучених Штатів Америки та у Західній Канаді. Очевидно, це та частина світу, яка більше звикла до прохолодної погоди. Температура, найімовірніше, ще буде досягати +45° удень протягом п'яти або більше днів", — повідомила прессекретарка Всесвітньої метеорологічної організації Клер Нулліс.

У містах на всю потужність працюють кондиціонери та вентилятори, з'явилися спеціальні зони для охолодження. Деякі бари й ресторани тимчасово закрили, тому що всередині занадто жарко. Зазвичай прохолодний Сіетл теж накрило тепловою хвилею.

"Я тільки переїхала сюди з Аризони. Не тільки для того, щоб бути поруч з дочкою, але і щоб позбутися від аризонської спеки. Але, схоже, я взяла її з собою", — розповіла мешканка Сіетлу Стенлі Джеймс.

У зоні ризику — насамперед літні люди. Під ударом і тварини.

"Свині не потіють. Тому нам потрібно дійсно переконатися, що на них багато бруду. Це природний сонцезахисний крем", — зазначила фермер Джессіка Фасолі.

Щоб врятуватися від спеки, багато хто йде до водойм. Діти граються у міських фонтанах. Щоб допомогти бездомним людям, в США облаштовують спеціальні куточки просто навпроти будинків і пригощають безплатними холодними напоями.

"Тут дуже жарко. Ми з другом встановили такий навіс, щоб жителі нашого району могли охолодитися", — поділився житель Сіетла Марк Алдхам.

А в Об'єднаних Арабських Еміратах, де до спеки не звикати, приймають крижані ванни прямо посеред пустелі. Там вважають, що така практика, крім того, що знижує температуру, ще й позитивно впливає на здоров'я.

"Різниця температур підсилює вашу імунну систему... Ви піддаєте свою систему навантаженню на короткий проміжок часу, що робить вас сильнішими. Тому — що більша різниця температур, то краще для вашого тіла", — розповів тренер Бенуа Демельемейстер.

Але без підготовки лікарі все ж таки радять не повторювати це вдома.

Читайте також: Жару до +35° прогнозують синоптики — як захиститися від перегріву (ВІДЕО)

Нагадаємо, через тривалу негоду і спричинені нею наслідки в окупованому Криму понад 160 людей досі живуть у пунктах тимчасового розміщення для постраждалих.

Прямий ефір