Підсумки 10 грудня: Україна на Саміті за демократію, катування в ОРДЛО та заборона на пластикові пакети (ВІДЕО)

Черговий акт агресії Росії проти України. Один із катів підпільної в'язниці "Ізоляція" втік до Франції. Заборона на пластикові пакети. А в Осло вручили Нобелівську премію миру. Про ці та інші події сьогодні, 10 грудня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Виступ президента України на Саміті за демократію. Один із головних пріоритетів для України — відстоювання цінностей свободи та демократії, заявив глава держави Володимир Зеленський на віртуальному Саміті за демократію, організованому президентом США Джо Байденом. Зеленський наголосив, що Україна досягла суттєвого прогресу на шляху до свободи, та розповів про низку важливих та успішних кроків, які вже зроблено. Докладніше — у матеріалі.

Ситуація в Україні — на порядку денному світових лідерів. Світові лідери не залишають поза увагою українське питання у межах двосторонніх зустрічей. Ситуацію в Україні президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Франції Емманюелем Макроном. Зокрема, йшлося про "Нормандський формат". Цій темі присвячено сюжет.

Незаконні в'язниці: катування українців у ОРДЛО. Катування, зґвалтування, вбивства не припиняються у десятках незаконних в'язниць на тимчасово непідконтрольній урядові території України. Незаконні збройні формування кидають у ув'язнення і військових, і цивільних. У День прав людини правозахисники, представники української влади та міжнародні партнери провели дискусію про долі осіб, які незаконно утримуються в ОРДЛО. Що відбувається в незаконних в'язницях, і як добитися справедливого покарання для катів, — дізнавалися кореспонденти телеканалу "Дом".

Центр "Дія.Бізнес". Офіс підтримки підприємців відкрили у Бучі Київської області. Цей офіс став восьмим із 11 в Україні, які вже працюють. Там бізнесмени можуть не лише отримати консультації спеціалістів, а й пройти навчання. Основна мета проєкту — сприяти розвитку бізнесу у регіонах. Більше — у черговому сюжеті.

Пластикові пакети — під забороною. Мінімум 2 грн за одноразовий пакет. В Україні набуває чинності перший етап обмежень на використання пластикових пакетів. Як він працює — перевіряли кореспонденти телеканалу "Дом".

Та, що співає руками, із Донецької області. Сурдоперекладачка Уляна Шумило з Маріуполя може мовою жестів відкрити цілий світ для тих, хто погано чує. Вона виконує пісні для людей із порушеннями слуху, створює перші в Україні сурдокліпи, перекладає новини та сесії міської ради. Жінка народилася у батьків із порушеннями слуху та мови. І сьогодні робить все, щоб у таких людей було якнайменше бар'єрів. Її історія — у кінцевому сюжеті випуску.

Ці та інші події 10 грудня — у підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:16 Президент України Володимир Зеленський виступив на віртуальному саміті за демократію, організованому президентом США Джо Байденом.
  • 01:22 Російська Федерація не припиняє провокаційних дій проти України на морі.
  • 02:33 Ситуацію в Україні президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном.
  • 06:01 Один із катів підпільної в'язниці "Ізоляція" виїхав за межі України.
  • 06:45 Катування, зґвалтування, вбивства не припиняються у десятках незаконних в'язниць на непідконтрольній Україні території.
  • 10:27 Незаконно ув'язнена правозахисниця Людмила Гусейнова стала лауреатом Національної правозахисної премії 2021 року.
  • 11:24 Україна використовуватиме своє головування в Енергоспільноті для посилення енергетичної безпеки усієї Європи.
  • 12:33 Центр підтримки підприємців "Дія.Бізнес" відкрили у Бучі.
  • 15:28 Від сьогодні в Україні набуває чинності перший етап обмежень на використання пластикових пакетів.
  • 18:23 Сурдоперекладачка Уляна Шумило з Маріуполя створює перші в Україні сурдокліпи.
Прямий ефір