IT-пасіка на Київщині: як виглядає стартап українських та польських фахівців

IT-пасіка на Київщині. Скриншот: kanaldim.tv

Команда фахівців з України та Польщі створила IT-пасіки. Мета такого стартапу — дослідити розвиток життя бджіл. У традиційні вулики вмонтували системи датчиків, сонячні панелі та сенсори. Завдяки цьому вони повністю автономні. Такі пасіки створюють одночасно у кількох країнах світу. В Україні цей досвід переймають вперше, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ці пасіки розташовані на Київщині. Їх створила команда фахівців з України та Польщі. Спільний стартап назвали Amohive. Його мета дослідити розвиток життя бджіл.

На зеленому майданчику біля дерев розташовані дев'ять бджолиних вуликів. У кожному з них живуть від 15 000 до 30 000 бджіл. Це дев'ять родин бджіл, яких купили в провідного пасічника з західної України.

"Є друзі з Польщі, котрі організували такий синтез. Вони айтівці. У традиційні вулики вмонтували систему датчиків. За каналами зв'язку всі дані передаються до центру обробки інформації", — пояснює пасічник Олександр.

Кожен вулик оснащений сонячними панелями та сенсорами.

"Сонячні батареї — це елемент IT-системи, оскільки пасіку треба живити електрикою. Вулики повністю автономні. Тобто сонячна батарея виробляє електроенергію, що живить процесор. Це дозволяє збирати всю інформацію, обробляти та передавати безпосередньо власнику", — провадить пасічник.

Тепер пасічнику не треба підходити до кожного вулика, аби дізнатися інформацію про бджіл. Завдяки програмному забезпеченню в реальному часі, чоловік на смартфоні бачить, що відбувається в кожному вулику.

"Ми можемо побачити, що вага вулика 28 кілограмів 340 грам. Ввечері, коли бджілки всі прилетять, буде зрозуміло, яку кількість нектару вони принесли", — додав пасічник Сергій Тонкович. 

Через IT-систему пасічники спостерігають за поведінкою бджіл, за потреби їм регулюють температуру і вологість, аби комахи не хворіли. В реальному часі також можна дізнатися вагу бджоли та скільки вона назбирала меду.

Використання високих технологій у сучасному агробізнесі дозволить створити нові робочі місця та гарантувати в Україні конкурентоспроможність на світовому ринку. Такі пасіки створюють одночасно у кількох країнах світу. В Україні цей досвід переймають вперше.

Також цікаво: Вирощує лохину на фермі — історія киянина, який керує бізнесом з окопу

Прямий ефір