Історичне досягнення Гвардіоли та найкращі гравці: "Манчестер Сіті" здобув перемогу над "Інтером" і вперше виграв Лігу чемпіонів

"Манчестер Сіті". twitter.com/ChampionsLeague

Згадуючи крилатий вислів англійської легенди Гарі Лінекера про футбол та німців, можна стверджувати, що європейські клубні турніри — це такі змагання, де в усіх фіналах виступають представники Італії, але виграють клуби з Іспанії та Англії. Фактичний доказ цього — перемоги "Севільї" у Лізі Європи та "Вест Гема" — у Лізі конференцій. За правом першої леді футбольної Європи останньою на сцену вийшла Ліга Чемпіонів — у фіналі міланський "Інтер" поступився "Манчестер Сіті", який таким чином здійснив кілька своїх мрій. Про тріумфи головного тренера та гравців розповідається у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

Команді Пепа Гвардіоли вистачило одного точного удару для здійснення заповітної мрії усієї синьої частини футбольного Манчестера. Перемога у вирішальному поєдинку сезону Ліги чемпіонів стала ювілейною для Гвардіоли. На чолі "Сіті" він виграв 300 матчів в усіх турнірах.

"Іноді мені здається, що у змаганнях цього сезону такий фінал був призначений долею. Це честь для мене — бути тепер поряд із сером Алексом Фергюсоном. Після фіналу я отримав від нього дуже зворушливе повідомлення", — зізнався Пеп Гвардіола.

Требл — здобуття трьох головних трофеїв сезону: англійської Прем'єр-ліги, Кубка Англії та Ліги чемпіонів УЄФА. Це автоматично переводить тренера у розряд легенд. Саме цим досягненням володіє колишній наставник іншого клубу із Манчестера — славетний творець перемог "Юнайтед" Алекс Фергюсон. Зробив це у 1999 році.

"Манчестер Сіті" та Гвардіола з насолодою хвалилися трофеями перед усім Манчестером. Це була традиційна частина параду переможців після прибуття зі Стамбула. Свято вирувало впродовж кількох годин.

Гол Родріго визначив підсумковий результат. Містяни нарешті виграли турнір, успіху в якому прагнули якнайбільше.

"Для мене це був неймовірний рік. Все було дуже особливим, але водночас і дуже складним. Було важко з Чемпіонатом світу посеред сезону. Протягом кількох попередніх років ми були близькі до перемоги. Цього разу завдяки нашим зусиллям нам вдалося її досягти", — каже опорний півзахисник клубу "Манчестер Сіті" Родрі.

Родрі отримав найвищу індивідуальну нагороду фіналу — приз найкращому гравцю матчу, але зміг піднятися ще вище. Півзахисника також назвали гравцем сезону Ліги чемпіонів. Інші високі персональні відзнаки — також у представників "Манчестер Сіті". Хавбек Кевін де Брюйне став найкращим асистентом Ліги чемпіонів сезону-2022-2023, а нападник Ерлінг Голанд — найкращим бомбардиром (12 м'ячів). Норвежець і бельгієць, які є одними із світових лідерів у своїх ігрових амплуа, виграли Кубок чемпіонів вперше за кар'єру. "Манчестер Сіті" став найрезультативнішим клубом Ліги чемпіонів не лише завдяки їм. Гвардіолі вкотре вдалося створити команду-зірку.

У 2024 році фінал Ліги чемпіонів прийматиме Лондон. Стадіон "Вемблі" — чудове місце для повторення великих перемог.