Індустріальні пейзажі та портрети перехожих — як життя Маріуполя бачать художники (ВІДЕО)

Мариуполь. Скриншот видео: kanaldom.tv

Дев'ять українських художників уже кілька днів малюють реальне життя Маріуполя Донецької області. Написані десятки картин. Художники приїхали з Києва, Львова, Харкова, Шостки та навіть Берліна. Це третя, фінальна артрезиденція у межах проєкту "Маріуполь. Велика культурна столиця-2021", інформує "Дом".

Свій диптих львів'янка Вікторія Романчук почала створювати відразу після екскурсії на Маріупольський металургійний комбінат. Її герой — заводський робітник.

"Маріуполь, на відміну від Львова, зовсім інший за колоритом. Я постійно жила в Західній Україні, тому мені він дуже цікавий своєю культурною ідентичністю, великою кількістю національностей", — розповіла Романчук.

Готові полотна художники виставляють прямо на вулиці. Вечорами ж — пишуть портрети перехожих.

"Ми приходимо на вечірню роботу в майстерню, але ми не замикаємося в майстерні, ми виходимо на вулицю. І реакція людей цікава. Тут не важливо, що саме малюють, важливо, як люди реагують, коли бачать мистецтво", — зазначив художник з Києва Сергій Захаров.

Фантастичний образ міста пише Дмитро Коломойцев. Художник народився в Донецьку, зараз живе в Києві. Захищав Україну в Щасті, Мар'їнці та Красногорівці.

"Сюжет з Маріуполя майбутнього. Це коли на пішохідному переході збивають медузу... А там спеціальний перехід для медуз. Бо все таке модне. Світ Маріуполя", — повідомив Коломойцев.

Інсталяція на тему "Сталевий Маріуполь" йде в парі з абстрактним живописом. Це робота художника з Шостки Сумської області Ігоря Сірого. Попри відстань в понад 800 км, міста дуже схожі, вважає автор роботи.

"Між містом Шостка та Маріуполем є паралель. У нас була індустріальна тема, вона і зараз є — індустріальний парк. А тут індустріальна тема, вона потрібна та важлива, як у будь-якому місті, яке швидко розвивається", — зазначив Сірий.

Протягом місяця в проєкті "Маріуполь очима українських художників" брали участь 26 художників з різних міст України. Це завершальна артрезиденція "Маріуполь індустріальний".

"Ця резиденція найенергійніша, найбільш народна. Художники постійно працюють на вулиці, постійно працюють з маріупольцями", — повідомила координаторка проєкту PostMost, художниця з Маріуполя Олена Українцева.

Виставка робіт третьої артрезиденції відбудеться 12 серпня. А потім картини всіх художників в стилізованому контейнері відправляться в подорож по найбільших містах України.

Читайте також: Артвиставку в центрі Маріуполя показали українські художники (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що 1 серпня у Маріуполі Донецької області в Центрі сучасного мистецтва і культури імені Куїнджі відкрилася виставка робіт художників другої резиденції "Маріуполь. Місто з ідентичністю".

Прямий ефір