Уляна Шумило

Перекладачка жестовою мовою телеканалу "Дім"

Уляна Шумило народилась, виросла й до березня 2022 року жила в Маріуполі. Навчалась у школі-інтернаті №3. З дитинства займалась балетом, та після дев'яти років тренувань улюблену справу довелось залишити через травму. 

Батьки Уляни повністю не чують, тож вона з дитинства спілкується жестовою мовою і все життя бореться за те, щоб люди з порушеннями слуху мали рівні права та можливості. До початку повномасштабного вторгнення жила в Маріуполі, працювала перекладачкою жестової мови на одному з місцевих телеканалів, перекладала сесії Маріупольської міської ради, вистави для дітей з вадами слуху в театрі ляльок.

У 2019 році побачила виступ дівчини, яка співала жестовою мовою. Так Уляна знайшла справу свого життя. Віддала багато сил, щоб навчитися цьому мистецтву, і зараз вона не просто співає жестовою мовою, а повністю розчиняється у творчості. Зняла кілька кліпів, працювала разом з зірками на музичних фестивалях. У серпні 2022 року записала жестовою мовою вражаючий кліп на пісню MONATIK "Війна — твоє ім'я".

"Чим би я не починала займатися, життя так чи інакше пов'язує мене з перекладом на жестову мову. Тому все моє життя, хобі, захоплення, робота — пов’язані з нею. Але це чудово, бо саме допомога іншим мені приносить найбільше задоволення, особливо якщо підходити до цього творчо", — говорить Уляна Шумило.

24 лютого 2022 року Уляна Шумило зустріла в Маріуполі з двома малолітніми синами та нечуючими батьками. Лише наприкінці березня 2022 року їй з хлопчиками майже дивом пощастило вирватись з окупованого міста і виїхати за кордон. Батьки Уляни також мали евакуюватися разом з нею, та коли вся родина пробиралась до призначеного місця, стався вибух, вони злякались і загубились, а потім повернулись до себе додому. Вивезти батьків, покликати їх було неможливо через те, що вони не чують. Лише через два місяці, за допомогою волонтерів та співака Діми Монатіка, який підтримав Уляну, їй вдалось вивезти з Маріуполя і батьків. Влітку минулого року родина повернулась в Україну, до Києва.

Своєю головною задачею вважає необхідність показати людям з порушенням слуху, що вони ніякі не обмежені. Вірить, що невдовзі вони зможуть дивитися фільми, слухати музику.

"Я просто хочу, щоб вони жили повноцінним життям, так само, як ми, без обмежень та винятків. Потрібно ламати ці стереотипи, тому я дуже рада долучитися до команди каналу "Дім", який надає мені таку можливість. Добре, що є люди, які готові розвивати цей важливий напрямок, я вдячна кожному, хто не пливе за течією, а дійсно робить зміни", — акцентує Уляна Шумило. 

Прямий ефір