"Хартійна кухня": готуємо картоплю по-домашньому разом із офіцером бригади "Хартія" Павлом "Папаєм"

Гостем четвертого випуску військово-кулінарного проєкту "Хартійна кухня" телеканалу "Дім" став Павло "Папай" — офіцер 13-ої бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія". Разом із ведучими Іриною Хоменко та Чаба Бакошем він приготував  картоплю по-домашньому, котру, , як завжди, передали нашим захисникам. Під час приготування військовий пригадав початок своєї служби у "Хартії", поділився побутом у війську та подробицями життя до повномасштабного вторгнення.

Історія Павла "Папая" та його служба в "Хартії"

У 2010 році Павло навчався у Харківському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. На зарядку та інші спортивні масові роботи хлопець завжди приходив у тільнику (матросці), за що однокласники стали називати його Папаєм — на честь Моряка Попая з американських коміксів і мультфільмів. Пізніше в академії Павло намагався змінити свій позивний, але він вже надто міцно до нього "приріс". Так і залишився "Папаєм".

"Я військовий майже з самого дитинства. У ліцей пішов, коли мені було 15 років. Після того я думав, що більше не буду пов'язаний із військовою службою, але за два роки серце знову мене покликало. З 2014 року я несу службу. Зараз я майор", — розповів 28-річний військовий.

У травні Дмитро одружився. Нині служить у 13-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія" у відділі по роботі з особовим складом. 

"Я хотів зробити щось більше, щоб мені було, що відповісти дітям на питання: "Де ти був, коли була війна?". Завдяки побратимам з академії і командуванню бригади, це питання врегулювали і мені дали "зелене світло". В "Хартії" я вже п'ять місяців. Важко, бо побратими вже пройшли дуже серйозні моменти. Нових не дуже пускають, але люди не подали виду, що я прийшов з академії", — поділився Дмитро.

В "Хартії" чоловік відчуває себе рівним усім іншим, адже старші за званням радо прийняли його і запевнили, що вони всі — родина.

У своєму відділі Дмитро йде в ногу з часом і бореться з радянськими традиціями. Він будує нові принципи ставлення до підлеглих та прийому нових людей.

"Коли людина приходить, ти не кажеш їй: "Ти будеш снайпером" чи "Ти будеш кулеметницею". Натомість питаєш: "А що ти вмієш? Чому б хотів навчитися?". Треба щоб душа лягла до того, чим людина буде займатися. Це головне, що наштовхнуло мене сюди перейти. Тебе не заставляють, тебе запитують, дають час навчитися", — пояснив Дмитро.

Після перемоги України він мріє присвятити себе захопленню автомобілями і відкрити автоательє.

Приготування картоплі по-домашньому

Розтопіть на пательні сало, олію. Викладіть картоплю та обсмажте її. Додайте решту інгредієнтів і доведіть до готовності. 

Посипте зеленню і додавайте до столу.

Кулінарні історії

Коли є настрій і час Дмитро сам готує. Його фірмова страва — лазанья. Це традиційна страва італійської кухні, яку готують із шарів тіста разом із шарами начинки, залитими соусом. Для начинки використовують м'ясне рагу або фарш, помідори, шпинат, інші овочі, сир пармезан тощо. 

У війську чоловіку готувати не доводиться, адже, за його словами, у них працюють найкращі кухарі.

"Кожного дня їмо щось нове. Балують нас. Ти не переживаєш, бо знаєш, що вранці поїси, в обід поїси і на вечерю теж поїси", — розповів він.

Полюбляє Дмитро мішанку, котру готує йому його мама, яка родом із західної України. До складу страви входять квашена капустка, квасоля, заправка (вода, як на борщ) — ця частина має бути охолодженою. Їдять разом зі смаженою картоплею.

Любить Дмитро і бограч, одна лише їсти, а не готувати. Мама з цим завданням справляється набагато краще, каже він.

Попередні випуски програми "Хартійна кухня":

Прямий ефір