"Хартійна кухня": готуємо гуцульський банош разом з офіцером бригади "Хартія" Павлом "Струмом"

Гостем сьомого випуску військово-кулінарного проєкту "Хартійна кухня" телеканалу "Дім" став Павло "Струм" — офіцер 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія". Разом із ведучими Іриною Хоменко та Чабою Бакошем він приготував гуцульський банош. 

Історія Павла "Струма" та його служба в "Хартії"

До повномасштабного вторгнення Павло був приватним підприємцем і займався комп'ютерами, мережами, серверами. 24 лютого 2022 року чоловік спершу вивіз свою родину з Харкова.

"Повернувся за три дні, а тоді отримати зброю в Харкові вже можливості не було. Але таки знайшовся один підрозділ в якому я протягом місяця допомагав військовим. Потім від знайомих дізнався, що формується новий підрозділ "Хартія", і ми пішли", — розповів військовий.

Спочатку Павло був звичайним піхотинцем, а згодом став зв'язківцем і навчав побратимів, як користуватися станцією. На цій позиції "Струм" пробув близько року. Зараз чоловік працює з документами.

Павло обрав "Хартію", бо не хотів працювати у старій структурі, в якій зазвичай важко щось змінювати. "Хартія" ж на той момент тільки формувалася, тож враховувала всі актуальні потреби та запити.

"Формувався новий підрозділ і ми хотіли вкластися своїми силами та знаннями, щоб допомогти у формуванні, щоб бути корисними. Коли це новий підрозділ, то так воно і є. Бо коли ти приєднуєшся до старої структури, її вже не переламати і не змінити. Вона працюватиме так, як працювала за 100 років до тебе. Тут же все по-новому, все будуємо самі", — пояснив Павло "Струм".

Найперше, що після перемоги України зробить Павло — збриє бороду. "Струм" каже, що лише у війську почав носити її. Чи продовжуватиме військову справу, чи повернеться до цивільного життя — Павло ще не вирішив.

Приготування баноша

Банош чи бануш, як кажуть гуцули, — густа і жирна кукурудзяна каша, яку традиційно готують на заході Україні. Її варять на основі молока, вершків чи сметани, а подають зі свіжою бринзою, шкварками та зеленню. Гуцули кажуть, що банош треба перемішувати тільки дерев'яною ложкою та робити це за часовою стрілкою. Саме така техніка, на їхню думку, дозволяє всім інгредієнтам рівномірно розподілитися в каші. Найароматніший банош виходить у казанку на відкритому багатті.

Закип'ятіть воду, додайте сметану, вершки, сіль, вершкове масло. Засипте туди кукурудзяну крупу, постійно перемішуючи.

Наріжте підчеревину і обсмажте на великій пательні до шкварок. Коли все підготували, зберіть банош.

Подавайте зі шкварками і бринзою.

Кулінарні історії

За перший місяць великої війни Павло схуд на 10 кілограмів, але потім вправні кухарі "Хартії" його відгодували. Вдома для чоловіка готує дружина. Павло жартома каже, що їсть усе, що вона перед ним поставить, але особливо — борщ і пасту Карбонару. Найбільше чоловікові смакують м'ясні страви.

Попередні випуски програми "Хартійна кухня":

Прямий ефір