Фотографують все: як творчий дует "Вони разом" вступив до лав ЗСУ та показує світові реалії війни в Україні

Ірина та Павло Зайченки. Скриншот: kanaldim.tv

Родина військовослужбовців Павла та Ірини Зайченків створили арт-дует "Вони разом". Проєкт — це мистецька місія, спрямована на усвідомлення трагічних подій в Україні.  Фотографи служать у лавах ЗСУ та фільмують бойові дії, життя та працю хлопців та дівчат на передовій, створюють виставки, які побували вже в багатьох країнах світу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У 2020 році Ірина та Павло створили арт-дует "Вони разом". За цей час родина реалізувала десятки фото та відео проєктів з відомими компаніями й публікувала свої роботи у популярних журналах Vogue, Playboy та інших. У 2020 році під час карантину провели свою першу онлайн-виставку, а вже 2021 року в Музеї історії Києва насолодитися роботами митців можна було наживо.

"Ми зробили виставку, яку назвали "Самотність". Не позиціонуючи це як якийсь негатив або позитив. Тобто в нас не було ні назв картин, ні пояснень до них. Кожна людина, дивлячись на картину, сама визначала, що для неї означає самотність, якщо вона в той чи інший момент відчуває", — розповідає Ірина Зайченко.

Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, родина лишилася у столиці. Спершу переховувались у друзів, а згодом зрозуміли, що не можуть сидіти склавши руки.

"Завдяки тому, що в нас велика машина — пікап, ми почали допомагали хлопцям возити великі мішки на блокпости. Потім возили їжу в лікарні", — розповідають Павло та Ірина Зайченки.

Страшні новини про Буча та Ірпінь стали поштовхом до того, аби розповісти про те, що переживає Україна мовою мистецтва. Родина створила 33 світлини українців в образах мотанок. Фотовиставку під назвою "333" побачили не тільки в Україні, а й у Швейцарії, Польщі, Португалії, Японії, Нідерландах та інших країнах.

"Всі кошти, які ми збирали завдяки цим виставками, передавали на різні потреби: від допомоги цивільним до підтримки партизан. Їм офіційно ніхто не може передати кошти", — додала Ірина.

9 листопада 2022 року подружжя ухвалило найважливіше рішення у своєму житті та вступило до лав ЗСУ. Вони фільмують бойові дії, життя і роботу хлопців на передовій.

"Ми дуже часто їздимо до людей, яких ніхто не бачить. Це ті, хто ремонтує зброю та техніку, куховарить чи працює на складі. Про них реально ніхто нічого не знає", — каже Павло.

Зараз головна мета митців — донести до світової громадськості правдиву картину того, що відбувається в Україні, та підтримати своїх побратимів та посестер у найстрашніші моменти. Триматися допомагає п'ятирічного Жуля, яка їздить на передову разом із господарями.

Під кулями подружжя митців втілює в життя нові ідеї. Останнім став проєкт "Жили, були, живуть і будуть". Митці створили 10 жіночих та чоловічих образів із відомих українських казок. Так, Павло та Ірина щиро радіють, коли їм вдається достукатись до українських сердець та  показати світові, що переживає наша держава. Військові митці продовжуватимуть свою місію попри будь-які труднощі. Адже вони разом та непереможні, як і Україна.

Також цікаво: Артбук "Жили-були, живуть і будуть": як казковий проєкт від волонтерів зігріє бійців ЗСУ

Прямий ефір