Евакуація з Донеччини триває: на допомогу жителям — цілодобова "гаряча лінія" Мінреінтеграції

Евакуація з Донецької області. Фото: dn.dsns.gov.ua

У Донецькій області триває обов'язкова евакуація жителів до більш безпечних регіонів України. Сьогодні, 8 серпня, евакуаційним поїздом область покинули 349 осіб, зокрема 69 дітей та 9 осіб з обмеженими можливостями. Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, інформує "Дом".

"До опалювального сезону в області має залишитися якнайменше людей", — заявив він.

Начальник ДонОВА закликав жителів до вчасної евакуації, бо вона "рятує життя".

А віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що охочим евакуюватися допоможе "гаряча лінія" Мінреінтеграції.

Вона нагадала, що громадянам, які проживають у небезпечних регіонах, де тривають активні бойові дії та зруйнована інфраструктура, влада організовує евакуацію.

"Готові евакуюватися? Можете повідомити про це, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань 15-48. Ми допоможемо зареєструватись, добратись до місця, звідки здійснюється евакуація з вашого регіону, допоможемо з транспортуванням та влаштуванням на новому місці проживання", — запевнила міністерка.

Також Верещук подякувала громадянам, які зважуються на евакуацію. Адже це — люди, що свідомо ставляться до життя свого та своїх близьких. А також реально допомагають ЗСУ звільняти від окупантів території: ворог позбавляється можливості використовувати цивільних людей як живий щит.

Вона зазначила, що на усіх, хто евакуюється, вже чекають домівка, соціальна допомога від держави та фінансова підтримка від міжнародних гуманітарних організацій. Для маломобільних, важкохворих, літніх людей є спеціально обладнані вагони, щоб переїзд був комфортний.

За даними очільниці Мінреінтеграції, на ВПО чекають на Кіровоградщині, Хмельниччині, Полтавщині, Житомирщині та в інших регіонах.

Читайте також: "Сподіваємося, що додому повернемося рано чи пізно": жителі Донецької області евакуйовуються (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, під час обов’язкової евакуації жителів Донецької області будуть вивозити до безпечних районів 13 областей. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів України.

Раніше Кириленко заявляв, що евакуація жителів Донецької області триває за планом. Наразі вона є обов’язковою, а не примусовою. Ті, хто відмовляються від евакуації, заповнюватимуть відповідний документ.

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області — у Мінреінтеграції надали алгоритм для жителів

Медіа-партнери
Прямий ефір