Ера олігархів закінчується, залишається виклик — ера бідності, — Зеленський

Пресс-конференция Владимира Зеленского. Фото: kanaldom.tv

Ера олігархів в Україні вже завершується, але залишається виклик щодо подолання ери бідності населення. Про це сьогодні, 20 травня, заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з нагоди двох років перебування на посаді, інформує кореспондент каналу "Дом".

Він зазначив, що боротьба з олігархами — "це, насамперед, частина програми суспільства, а не тільки програми президента України".

"Епоха Медведчука, олігархи... Я вважаю, що ця епоха закінчується", — сказав Зеленський.

Мінімізація впливу на життя держави фінансово-промислових груп, олігархів — це частина програми щодо боротьби з корупцією в країні.

"Епоха корупції. Вважаю, що ми зробили багато кроків уперед. Потужна санкційна політика. Так, я знайшов шлях через Раду безпеки та оборони України. І останнім часом почали працювати дуже потужно — і прокурори, і СБУ, і поліція", — продовжив президент.

Як приклад він навів сьогоднішнє затримання двох "злодіїв у законі" в Дніпрі.

"Щодо корупції, ми чистимо вертикалі, збудовані "великим бізнесом" — назвемо їх так, бо вони не олігархи, поки немає нашого [відповідного] закону. Ці вертикалі — в кожній інституції нашої держави. Великий вплив цих людей в парламенті, в кожному міністерстві. Я вважаю, що ми почали закінчення цієї епохи. І я точно її закінчу", — наголосив Зеленський.

Глава держава зазначив, що в боротьбі з корупцією та олігархами досить його волі, і "я її проявляю". Але також важлива підтримка з боку правоохоронців.

"І я сподіваюсь, що не залишусь сам на сам із цим", — продовжив він.

Президент зазначив, що найскладніший виклик — епоха бідності, в подоланні якої не все залежить від лідера держави.

"Тому тисну на уряд, щоб збільшували й мінімалку, й пенсії. Так, їм непросто. Їм непросто і зі мною, з одного боку. Їм непросто і з наповненням бюджету. Економіка просувається не дуже добре, досить повільно через COVID-19. Але якщо порівнювати з європейськими, світовими країнами, я вважаю, що ми в нормальному стані. Але епоха бідності закінчиться тільки тоді, коли всі будуть платити податки, коли держава буде діджіталізірована тощо. Все це буде — обов'язково", — акцентував Зеленський.

"В кінці свого другого року [президентства] я себе добре почуваю. Бо розумію — що я роблю, куди йду, і з ким і чим я закінчу", — резюмував він.

Читайте також: Критерії визначення олігархів назвав Зеленський

Нагадаємо, що Володимир Зеленський також назвав деолігархізацію пріоритетом номер один своєї роботи та влади в цілому.

Читайте також: Було 14, стало 5: як в Україні з'явилися олігархи, пояснила експертка

Медіа-партнери
Прямий ефір