Донецькій області потрібні мости, дороги і два аеропорти: інтерв'ю з Павлом Кириленком (ВІДЕО)

Павел Кириленко. Фото: dn.gov.ua

У Донецькій області триває робота з ліквідації наслідків бойових дій: відновлюють мости, ремонтують дороги. У перспективі навіть будівництво аеропорту, а їх потрібно два — в Краматорську і в Маріуполі.

Наскільки реалістичні такі амбітні плани, і з якими проблемами стикається регіон — в інтерв'ю телеканалу "Дом" розповів голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

— Донецька область дуже постраждала від бойових дій. Багато доріг і мостів було зруйновано. Чи планується відновлення?

— Звичайно, відновлення відбувається. Як мостів, так і реконструкція, капітальний ремонт доріг, які були значно пошкоджені у ході бойових дій. А наслідки бойових дій — це не тільки влучання снарядів, це і переміщення важкої бойової техніки, а асфальтне покриття не призначене для гусеничної техніки. Відносно мостів основне — це підриви, тому що влучанням снарядів вони не так пошкоджуються.

Так, мости зруйновані, але відновлення відбувається. Протягом року "Укравтодором" було відновлено шість мостів. Один з них на трасі М-03 "Київ — Харків — Довжанський" — це саме міст, який був зруйнований в результаті підриву.

І таки об'єкти відновлюються особливо вздовж лінії дотику, зокрема для того, щоб військові мали можливість користуватися ними.

— В Донецькій області є об’єкти, що входять до програми "Велике будівництво". Наскільки важко було їх відновити? Якщо можна – на прикладі.

— Є, звичайно, важкі об'єкти. Та ж Льодова арена у Краматорську. Почали дивитись проєкт: як взагалі він зроблений, що проєктувалося, які потрібні матеріали. Спочатку говорили про те, що практично нереально все зробити за той час, який я ставлю дедлайном. Не встигнемо, не зможемо, багато коригувань... Але змогли, встигли, і Льодова арена введена в експлуатацію. Завершена вона наприкінці 2020 року, а в березні вже буде перший хокейний матч. Голова держави був на завершенні робіт та інспектував арену особисто.

— Нещодавно почали говорити про будівництво аеропорту "між Донецькою та Луганською областями". Саме так прозвучало. Все ж таки — в Донецькій чи в Луганській області?

— Дивіться, щодо території, яка зараз підконтрольна українській владі, протяжність області — це крайня північ і крайній південь Донеччини.

Тому і Маріуполь, і Краматорськ в даному випадку є актуальними. Але є "Державіаслужба", є заборона, пов'язана з бойовими діями і наближенням до лінії розмежування. Я повністю володію цим процесом. Я постійно присутній і є членом робочих нарад під головуванням міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, віцепрем’єрміністра пана Резнікова.

Саме одним із таких гострих питань, які обговорюються, є будівництво аеропорту. Але щоб його розпочати будувати, треба вирішити питання про наближення до лінії фронту і отримати всі дозволи, тому що це безпека людей. Потім доручення дає президент.

Я йому, звичайно, доповідаю, доповідаю також профільним міністрам. На загальній нараді вирішуємо: як це буде, яке джерело фінансування, як буде виглядати цей аеропорт, його функціонал, можливо, на перших порах це будуть внутрішні рейси.

Читайте такожНа Донбасі побудують новий аеропорт для цивільних рейсів, — Володимир Зеленський

Що стосується території розміщення. Аеропорти потрібні як в Краматорську, так і в Маріуполі. Наприклад, в Маріуполі функціонує аеропорт, а облдержадміністрація розташована в Краматорську. Для того, щоб мені полетіти в Київ, я не буду користуватися Маріуполем, тому що відстань від Краматорська до Харкова ближча, ніж до Маріуполя. До Маріуполя — близько 300 км, а до Харкова – 190 км.

Це я пояснив лише на своєму прикладі. Але саме так є і для багатьох людей. Шляхи до Києва – це і Маріуполь, і Краматорськ. Все. Логістика дуже проста.

– А за скільки зараз можна дістатися від Краматорська до Маріуполя?

— Дивлячись, як їхати. Зараз відбувається ремонт доріг. Але є проблеми в містах таких, як Покровськ, скажімо. А так за 3,5 години – це спокійно доїжджаєш. Але буде швидше.

Також треба враховувати наступне. Відстань в 300 км від Краматорська до Маріуполя — це не та дорога, якою їздили до війни. Раніше: виїжджаєш на трасу "Донецьк — Маріуполь" — і поїхав. А зараз це і сільські дороги між населеними пунктами, потім проїжджаємо міста обласного значення. Ці дороги не були призначені для основного користування між великими містами області. Ми їх використовуємо зараз, скажімо, як паралельний напрямок тих доріг, які, на жаль, перебувають в окупації. Але ми їх обов'язково побудуємо.

Читайте також: "Велике будівництво": стали відомі нові проєкти в регіонах

Прямий ефір