День працівників ракетно-космічної галузі України та окупація Слов'янська: 12 квітня в історії 

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо середу, 12 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

12 квітня 1912 року учасники української скаутської організації "Пласт" прийняли першу присягу. Урочисту присягу на вірність Богові та Україні вони промовили у дворі Львівської академічної гімназії. Скаутський рух зародився 1907 року, а його засновником був британський воєначальник Роберт Баден-Пауелл. За чотири роки осередок організації з'явився і в Україні. Ініціаторами створення молодіжного товариства стали громадські діячі Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Основне завдання організації — сприяння патріотичному вихованню і самовиховання української молоді на засадах християнської моралі. Пласт неодноразово був заборонений та працював підпільно і лише на початку 1990-х років відновив свою повноцінну діяльність.

Пласт — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах. Її учасниками є понад 10 тисяч людей.

Цього дня відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України. Наша країна бере участь у багатьох міжнародних космічних проєктах та виробляє важливі комплектувальні для супутників і ракет.

19 листопада 1997 року перший український космонавт Леонід Каденюк на американському космічному кораблі "Колумбія" вирушив на орбіту Землі. Він разом з іноземними колегами вивчав вплив мікрогравітації на ріст і розвиток рослин.

Україна виготовила для Єгипту перший супутник дистанційного зондування Землі. І саме українські вчені, зокрема Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Валентин Глушко, відіграли значущу роль у розвитку світової космонавтики.

12 квітня 2014 року на Донбасі було окуповане українське місто Слов'янськ. Тоді представники незаконних збройних формувань захопили будівлі місцевих органів влади і вивісили над ними російські прапори.

Два дні потому українська влада офіційно заявила про початок антитерористичної операції на території Донецької, Луганської та Харківської областей із залученням усіх силових органів країни.

Бої за Слов'янськ тривали два з половиною місяці. Від поранень гинули не тільки військові, а й мирні жителі. Крім того, значних руйнувань зазнали житлові будинки.

Лише 5 липня 2014 року українським військовим вдалося звільнити Слов'янськ від окупантів. 3 серпня того ж року в місті відбулась хода на підтримку єдності України.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір