День народження винахідника вибухівки та вихід першої книги про Шерлока Холмса — 31 жовтня в історії

Зустрічаємо вівторок, 31 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

31 жовтня 1853 року народився Микола Кибальчич. Цей українець винайшов вибухівку і залишив креслення реактивного літального апарата, котрі пролежали нікому не відомі три десятиліття. Ще школярем він захопився хімією. Задля читання технічної літератури й самостійно опанував англійську мову.

Пластична вибухова речовина, яку він створив, втричі потужніша за динаміт Нобеля. Бомбою з вибухівкою Кибальчича був вбитий російський цар. Винахідника арештували. Суд виніс йому смертний вирок. У в'язниці Кибальчич розробив проєкт унікального реактивного літального апарата.

Цього дня 1892 вийшла друком книжка "Пригоди Шерлока Холмса" англійського письменника Артура Конана Дойла. Це була збірка, що складалася з 12 оповідань. Вперше Шерлок Холмс з'явився в детективі "Етюд у багряних тонах".

Прототипом головного героя твору став знаменитий хірург Джозеф Белл з Единбурга. Він, як і літературний персонаж, володів неймовірним талантом вгадувати характер та минуле людини за незначними деталями.

Про винахідливого детектива написані 56 оповідань, чотири повісті й зняті 200 фільмів. Книга рекордів Гіннеса називає його найбільш екранізовано ним літературним героєм.

У ніч проти 1 листопада святкують Гелловін або День усіх святих. Головні кольори цієї містичної ночі — помаранчевий, який асоціюється з осіннім урожаєм, та чорний, що символізує темряву. Усе довкола прикрашають фігурками скелетів, привидів, кажанів, штучним павутинням.

Незмінний і найголовніший символ свята — ліхтар з гарбуза у вигляді голови. Складно уявити Гелловін без моторошних костюмів. Все тому, що стародавні кельти вважали буцімто в ніч проти 1 листопада містами та селами блукали духи та привиди. Костюми допомагали залишатися непомітними серед нечистої сили. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір