День народження мецената Миколи Терещенка та поява прототипу сучасних смартфонів — 26 жовтня в історії

Зустрічаємо четвер, 26 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

У цей день 1819 року на Сумщині народився відомий український підприємець і меценат Микола Терещенко. Він починав як торговець хлібом у Криму, а заробив капітал на цукровому виробництві й став одним з найбагатших бізнесменів свого часу. На благодійність Терещенко жертвував 80% свого доходу.

Він виділив гроші на будівництво Київського політехнічного інституту, Володимирського собору та низки інших храмів Києва. Крім того, за його сприяння відкрилася Києво-Печерська гімназія та школи для людей з порушеннями зору та слуху. Помер Микола Терещенко на 84 році життя у Києві. Похований на батьківщині у Глухові.

26 жовтня 1861 року німецький педагог і вчений-самоучка Філіпп Рейс представив свій винахід — телефон. Новий пристрій він презентував членам Фізичного товариства Франкфурта. Аби зібрати телефон, здатний передавати звук на відстань до 100 метрів Рейсу знадобилися спиці, зламана скрипка, бочковий корок та гальванічний елемент.

Щоправда, преса не оцінила належним чином винахід вченого, а одне з видань навіть опублікувало цю новину в розділі "Іграшки". Проте саме пристрій Рейса став прототипом сучасних смартфонів.

Цього дня 1918 року англійський адвокат Сесіл Чабб подарував Стоунхендж Великій Британії. Стародавню кам'яну споруду він придбав на аукціоні за 6 600 фунтів стерлінгів. На сьогодні це понад мільйон доларів. За однією з версій, британець купив Стоунхендж на подарунок своїй дружині Мері, але вона щедрості чоловіка не оцінила.

Через три роки Сесіл Чабб вирішив передати історичну пам'ятку у суспільну власність. Зараз Стоунхендж, призначення якого й досі залишається загадкою, гордість Великої Британії. Щороку його відвідують мільйони туристів з усього світу. Крім того, він включений до почесного списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранком Вдома"!

Прямий ефір