День народження Івана Драча та мовознавця Олександра Пономаріва — 17 жовтня в історії

Зустрічаємо вівторок, 17 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

17 жовтня 1935 року народився видатний мовознавець та популяризатор української мови Олександр Пономарів. Спершу прізвище писалося Пономарьов, потім сам філолог вважав його зросійщеним, тому змінив. Закінчивши школу, майбутній науковець вирішив вивчати українську та вступити на бажаний факультет. Йому не вдалось. Бракувало знань саме з української мови, тож довелося йти на відділення російської філології. Попри це, про своє бажання не забував та вчив українську, якій присвятив усього себе. У підсумку Пономарів захистив докторську дисертацію на тему "Проблеми нормативності української мови в ЗМІ".

Значну частину свого життя — понад 40 років викладав у Київському національному університеті імені Шевченка, а деякий час — в Інституті східноєвропейських студій, що у Карловому університеті в Празі. Останні роки життя разом із колегами він працював над новим українським правописом. Пономарів автор понад 250 наукових праць.

"Є відчуття, що Росія ніколи не дасть нам почуватися переможцями. Тому нам треба постійно бути при зброї й давати по зубах кожному, хто напрошується в гості без запрошення", — наголошував поет Іван Драч.

Іван Драч народився 17 жовтня 1936 року на Київщині. Він був справжнім інтелектуалом і нещадно критикував радянську владу. Разом з іншими дисидентами створив Народний Рух України.

17 жовтня 1979 року Матір Тереза отримала Нобелівську премію миру за діяльність у допомозі стражденній людині. Народилася вона в Македонії. Черниця стала засновницею конгрегації "Орден Милосердя". Сьогодні ця організація налічує понад 4 500 осіб з усього світу.

Жінка доглядала за хворими, роздавала медикаменти та їжу бідним, заснувала притулки й хоспіси для безпритульних дітей. За свою діяльність на благо людства Мати Тереза відзначена понад 120 нагородами. Крім того, вона канонізована як свята римо-католицької церкви.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранком Вдома"!

Прямий ефір