День народження Енніо Морріконе та Михайла Зіньковського — 10 листопада в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 10 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня 1926 року в Берліні урочисто відкрили Український науковий інститут. Фундатором навчальної та дослідницької установи був гетьман Павло Скоропадський, а першим її директором — видатний дипломат, історик і педагог Дмитро Дорошенко. Одними з основних завдань інституту були розповсюдження серед німців відомостей про Україну й український народ, дослідження взаємин нашої країни з західними країнами й, звісно ж, допомога українським студентам і науковцям у студіях та дослідженнях. Гордістю інституту була бібліотека, що налічувала понад 40 000 книг. Після захоплення Берліна радянською армією у 1945 році Інститут припинив своє існування.

10 листопада 1928 року в італійському Римі народився найвідоміший композитор сучасності Енніо Морріконе. Його першим учителем був батько — професійний джазовий трубач Маріо. Вже в шість років майбутній маестро написав свою першу композицію. У дев'ять — розпочав навчання у консерваторії Святої Цецилії в Римі. У 16 років  виступав в ансамблі Альберто Фламіні.

Творчий доробок Морріконе вражає. Він написав музику до понад 500 фільмів і телесеріалів. Композитор працював з найкращими режисерами свого часу Альфредом Хічкоком, Бернардо Бертолуччі, П'єром Пазоліні, Квентіном Тарантіно. Одним з найвідоміших творів Морріконе став саундтрек до фільму "Професіонал". Попри розвиток комп'ютерних технологій, свої твори Морріконе завжди писав вручну. 2007 року маестро отримав премію "Оскар" за саундтрек до вестерну Тарантіно "Мерзенна вісімка".

Цього дня 1937 року в місті Козятин народився Михайло Зіньковський — один з провідних фахівців педіатричної кардіохірургії. Він випускник Національного університету імені Олександра Богомольця й учень видатного лікаря Миколи Амосова. Зіньковський був одним з тих, хто допомагав Амосову в розробці першого в Україні апарату штучного кровообігу.

Більшу частину свого життя — 55 років, Зіньковський працював у Національному інституті серцево-судинної хірургії. Він запропонував низку нових оперативних методів лікування складних вроджених вад серця, розробив оригінальні конструкції протезів. Та найголовніше, вперше у світі виконав оперативну корекцію гіпоплазії правого шлуночка серця. Видатний лікар провів понад сім тисяч операцій.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір