День лісів, Роналдінью та "дітей сонця": 21 березня в історії

Зустрічаємо вівторок, 21 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

21 березня планета відзначає важливе екологічне свято — Міжнародний день лісів. Для 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів на Землі ліс — це середовище, в якому вони живуть. Це також джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення планети. При цьому ми, люди, знищуємо близько 95 мільйонів дерев на рік — півтора гектари лісу щосекунди. 

12 березня 1980 року народився один із найкращих футболістів в історії — Роналдінью. У сім років він уперше прийшов на тренування, а у 13 про нього вперше заговорили. Тоді юний футболіст в одному з матчів забив 23 голи. Поєдинок завершився з рахунком 23:0. За свою ігрову кар'єру Роналдінью виступав за такі імениті клуби, як італійський "Мілан", іспанська "Барселона" та французький "Парі Сен-Жермен". В активі Роналдінью  — 97 матчів за збірну Бразилії та 33 голи. Разом з командою він став чемпіоном світу 2002 року, а також бронзовим призером Олімпіади-2008. За свою майстерність удостоєний Золотого м'яча — нагороди найкращому футболісту Європи. Крім того, ФІФА двічі визнавала його найкращим гравцем. У 37 років Роналдінью завершив ігрову кар'єру. 

Сьогодні — Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Вони мають 47 хромосом замість звичайних 46. Це найчастіша хромосомні аномалія, яка зустрічається в медицині. В Україні щороку народжується 300 "дітей сонця". Перша акторка з синдромом Дауна в історії світового кінематографа — це Стефані Гінз, а Тім Харріс — перший ресторатор, чиє кафе Tim's Place неофіційно називають найбільш дружнім рестораном у світі. 21 березня люди по всій планеті вдягають різні шкарпетки, що символізує непарність хромосом, які є причиною синдрома Дауна. 

Цього дня у 2014 році Україна та ЄС підписали політичну частину угоди про асоціацію з Європейським Союзом. У процедурі підписання, яка відбулася в Брюсселі, участь взяли глави держав та урядів 28 країн-членів ЄС. Документ стосується загальних принципів співпраці України з ЄС, політичного діалогу, реформ, юстиції та безпеки. У повному обсязі угода набула чинності 1 вересня 2017 року, і вона регулює поступове економічне та політичне зближення України з Європейським Союзом. Найбільше економічно-політичне об'єднання європейських країн засуджує російську агресію і підтримує Україну у боротьбі за свободу та незалежність. 23 червня 2022 року країни Євросоюзу надали Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір