"Цинічна провокація": обстріл колонії в окупованій Оленівці прокоментували у Генштабі та ОПУ

Ілюстративне фото: nikvesti.com

Сьогодні, 29 липня, російські пропагандистські ЗМІ повідомили про те, що Збройні сили України нібито завдали артилерійського удару по виправній колонії в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області, де перебувають українські військовополонені. У Генеральному штабі України повністю спростували звинувачення російських окупантів, повідомляє "Дом".

У коментарі йдеться, що збройні сили Російської Федерації здійснили прицільний умисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, де були й українські полонені.

"Російські окупанти переслідували, таким чином, свої злочинні цілі — звинуватити Україну в скоєнні "воєнних злочинів", а також приховати тортури над полоненими та розстріли, які відбулися там за наказами окупаційної адміністрації та командування ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області. Наслідки обстрілів уточнюються", — зазначили у Генштабі.

Ракетні війська та артилерія ЗС України завдяки отриманій від країн-партнерів високоточній зброї завдають винятково точних ударів лише по військових російських об'єктах, доповнили у ЗСУ.

"Збройні сили України в повному обсязі неухильно дотримуються принципів та виконують норми міжнародного гуманітарного права, ніколи не вели і не ведуть обстріл цивільної інфраструктури, тим паче місць, де, ймовірно, утримують військовополонених побратимів", — повідомили у ГШ.

Відреагували на ситуацію і в Офісі президента України. Радник глави ОП Михайло Подоляк наголосив, що це ще одна цинічна провокація російських окупаційних військ.

"Безумовно, має місце ретельно спланований удар по колонії, завданий російськими військами. В Оленівці немає оперативних військових цілей для української армії. Крім того, наші Збройні сили мають усі інструменти для точної ідентифікації об'єктів, які мають бути знищені: склади снарядів, оперативно-тактичні штати, паливні бази", — резюмував Подоляк.

Він також наголосив, що масштабність та швидкість інформаційної кампанії з боку російських пропагандистів вказують на те, що це була саме спланована та організована акція.

"Ми знаємо, що частину полонених захисників перевели до барака, у який сталося влучання, за кілька днів до злочину. Класична, цинічна і дуже продумана false flag operation", — сказав радник глави ОП.

На думку Подоляка, мета "оленівського злочину" — приховати свідчення про масштаби російських воєнних злочинів і тортур, яких стає дедалі більше, а також "зірвати домовленості щодо обмінів, дискредитувати Збройні сили України та (в цьому випадку) конкретні моделі іноземної реактивної зброї, яка наводить жах на російських окупантів".

Читайте також: "Презумпція недовіри": як світ навчився протистояти впливу Росії, пояснив Саакян

Прямий ефір