Це не про доступ до "біг маку", це про впевненість в країні: Дмитро Кулеба в "Тихому вечорі з Оленою Кравець" розкрив деталі розмови з Ентоні Блінкеном про повернення McDonald's в Україну

Дмитро Кулеба. Фото: kanaldom.tv

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба став гостем авторського проєкту "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дом". В ексклюзивному інтерв’ю Олені Кравець міністр пригадав, як зауваження сина Єгора про несправедливість того, що McDonald's закрився в Україні, підштовхнула його порушити це питання в одній із розмов з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

Похід з дітьми в McDonald's — одна з традицій в родині Дмитра Кулеби, яку Люба і Єгор (дочка та син міністра) дуже люблять. На запитання Олени Кравець, як він "викручувався", коли на початку війни ресторани були зачинені, і чи не доклав міністр особистих зусиль до повернення McDonald's в Україну, Дмитро Кулеба розповів, чому і як говорив про це з Ентоні Блінкеном. Міністр закордонних справ пригадав розмову із сином Єгором, у якій хлопець звернув увагу батька на несправедливість того, що McDonald's зачинився не лише в Росії, а й в Україні. Ця несправедливість підштовхнула міністра вивчити питання.

"Насправді, це історія для мемуарів. Я почав вивчати це питання і зрозумів, що логічних пояснень, чому вони зачинилися і не працюють, немає, що це питання політичного рішення. <…> І коли ми зрозуміли, що не можемо це вирішити виключно у стосунках із самою компанією, у мене була розмова із державним секретарем Сполучних Штатів про зброю, про санкції, про енергетику, і вкінці я йому кажу: "Слухай, є така несправедливість, по-перше, а, по-друге, McDonald's — це бренд Америки. І це нерозривно пов’язані речі. І мені здається, що для вашого іміджу і для усунення несправедливості треба повернути McDonald's в Україну". І я реально запропонував, щоб вони на це подивились", — розповів Дмитро Кулеба.

За словами міністра, держсекретар США погодився з його аргументами про важливість даного питання. Адже повернення McDonald's до роботи в Україні було сигналом іншим великим компаніям у світі про те, що  тут можна працювати і вести бізнес.

"Тому, це історія не про їжу. Це був запит, по-перше, від мільйонів українців, просто Єгор привернув мою увагу до нього. А, по-друге, це реально було важливо з економічної і політичної точки зору, тому що на той момент бізнеси виходили з України, згортали виробництво, а ми хотіли довести, що можна працювати. Ми насправді дали бізнесу впевненість, в тому, що в Україні можна працювати, і все нормально. Це супер важливо. Це збільшує надію. Це не про доступ до "біг маку" — це про впевненість в країні", — наголосив Дмитро Кулеба.

Також гість "Тихого вечора з Оленою Кравець" розповів, якою була реакція представників посольства США в Україні на його розмову з Ентоні Блінкеном.

"Через день після нашої розмови співробітник посольства телефонує співробітнику МЗС і каже: "Ми тут отримали запис бесіди вашого міністра з нашим міністром, а оце про McDonald's — це офіційний запит, чи це приватне прохання міністра?" Я кажу: "Передайте співробітнику посольства, що все, що говорить міністр закордонних справ України, — це є офіційно", — поділився спогадами Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 3 грудня на телеканалі "Дом" відбулася прем'єра авторського проєкту "Тихий вечір з Оленою Кравець". У студію до Олени Кравець приходитимуть знакові гості, щоби своїми історіями життя, оптимізмом та силою підтримати й підбадьорити глядачів.

Гостями першого випуску стали: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба; американський комік Девід Леттерман; волонтер, який в минулому був відомим ведучим, Денис Христов. У гості завітають і ліфтери, які щодня рятують тисячі людей. Також ви почуєте Сергія Бабкіна, який чуттєво виконає "Заповіт" Тараса Шевченка, покладений на музику Боба Марлі.

Дивіться "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дом" кожного суботнього вечора, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Медіа-партнери
Прямий ефір