Чи здатен масажер замінити повноцінний масаж — думки експертів

Масажні крісла. Скриншот: kanaldom.tv

Сучасні масажери пропонують покращити кровообіг, активізувати обмін речовин та моделювати обличчя. Їх розробляють зі штучним інтелектом і ними можна керувати зі смартфона. Експерти вважають, що такі пристрої є доброю альтернативою ручному масажу, особливо для лімфодренажу та боротьби з целюлітом. Проте, вони не замінять досвідчених фахівців, які можуть надати більш індивідуалізований підхід і довготривалі результати. Детальніше про це дивіться у матеріалі "Ранку Вдома".

Поліпшити кровообіг, прискорити обмінні процеси в клітинах шкіри та підтягнути контури обличчя обіцяють сучасні масажери. Інженери активно створюють конкурентів лікарям та косметологам. Наприклад, комплекси з сенсорними датчиками та силіконовими насадками обіцяють замінити рухи людських рук. Є й багато роботів-масажистів, навіть зі штучним інтелектом. Вони вміють сканувати тіло та створювати 3D-модель з мільйона точок. Керувати ними можна зі смартфона. Але виникає питання щодо користі. Чи точно ці новинки для масажу можуть так само цілюще впливати на тіло, як руки вправного спеціаліста з досвідом? Оцінити сучасні прилади взялася експертка зі здорового способу життя Оксана Соколова.

"Якщо напружені м'язи шиї, то це значить, що кров не може піднятися наверх. Тобто мозок не отримує достатньо кисню. Тоді дуже потрібно робити масаж. Масажист це класичний варіант, але це можна дозволити собі один раз на тиждень", — каже експертка зі здорового способу життя Оксана Соколова.

Тож експертка впевнена, що масажери можуть стати чудовою альтернативою. Адже пристрої можна застосовувати на регулярній основі. Зокрема, у пригоді стане масажер для комірцевої зони. Він призначений для опрацювання защемлення нервових закінчень.

"Це такий рол для самомасажу. Він просто перекачується по м'язах. Класно підходить тим, у кого головні болі. Є масажери, які на шию одягаються, є пістолети, це теж працює", — додає Оксана Соколова. 

Обов'язково мати засоби для лімфодренажного масажу. Усілякі вібромасажери допомагають розслабити м'язи та боротися з целюлітом. Задля ефективного антицелюлітного масажу треба не просто купити пристрій, а й опанувати правильну техніку та докладати зусиль.

Ще один популярний пристрій — масажне крісло. У ньому масажують все тіло від стоп до шиї. Усередині є датчики, які визначають силу опору та автоматично добирають інтенсивність. Але сідати у нього з остеопорозом, грижами, протрузіями не варто. Масажер може посилити больову симптоматику та погіршити стан. У таких випадках без допомоги спеціаліста не обійтися, адже грижа може перетиснути спинний мозок або корені нервів, що паралізує ноги. Утім, за відсутності серйозних діагнозів самомасаж має стати повсякденним ритуалом, вважає експертка.

Тож, масажери не можуть замінити фахівців з досвідом. Апарати здатні подарувати лише тимчасове полегшення симптомів. Та й загалом масаж, як свідчать дослідження, покращує стан лише у комплексі з правильно підібраною терапією за допомогою інших методів.

Читайте також: Акупунктура може знизити ризик розвитку ішемічного інсульту — дослідження

Прямий ефір