Був бодигардом у політиків: історія кримського татарина, який добровольцем пішов захищати Україну 

Військовий "Хан". Скриншот: kanaldim.tv

До великої війни "Хан" був особистим охоронцем одного з відомих українських політиків. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він пішов воювати добровольцем. Розвідник нині лікується, але мріє повернутися в стрій та звільнити рідний Крим, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Його позивний "Хан". Він кримський татарин. Йому 50 років. Він був особистим охоронцем політиків. З перших днів великої війни добровольцем доєднався до 95-ї десантно-штурмової бригади. Разом з побратимами звільняв окуповані села на Київщині. Військовий з побратимами вів розвідку в тилу ворога. 

Розвідка — це квиток в один кінець, розповідає "Хан". Чоловік пригадав, як у Макарівському районі виявляли російські танки, збирали інформацію про дислокацію техніки та передавали керівництву. До місця призначення могли йти й 30 кілометрів. Обходячи всі села зустріли кадрових військових. 

"Це був омський десант й спецпідрозділи. Вони працювали разом, супроводжували колону. Ми виявили, що там дві танкові бригади стояли. Координати ми вже визначили та почали виходити. На виході вже зустріли колону з боєприпасами й бензовоз. Ми подумали, що вони зараз заправляться і вся техніка поїде звідти", — пригадав військовий "Хан". 

Ця колона техніки прямувала в бік столиці, тому розвідники вирішили ліквідувати ворога. 

"Нас у групі було восьмеро. Ми розподілилися, організували пастку, бо там вузька дорога, аби зробити затор. Наша група знищила окупантів. Це був омський десант. За кольором їхньої форми стало зрозуміло, що вони були в Сирії. Їм всім було не менше 30 років. Усі вони професійні військові", — додав "Хан". 

Під час розвідувальної роботи військовий отримав поранення у ногу та перелом хребта. Нині він лікується. Перемога у великій війні для "Хана" — це можливість повернутися додому в Крим. 

"Я знаю кожну вулицю, кожну оселю. Хочу, аби не залишилось жодного зрадника, жодного окупанта чи тих, хто любить "руський мир". Я знаю їх усіх, свій район, своє селище. Я знаю кожну людину, яка зрадила", — резюмував "Хан". 

Через окупацію кримський татарин не був вдома майже 10 років. Після перемоги "Хан" мріє вирощувати хліб, а також побувати на могилах батьків.

Читайте також: Історія незламного оператора дронів, який втратив око й обидві кисті

Прямий ефір