Бізнес без цукру: як переселенці з Херсона почали виробництво корисних солодощів у столиці

Веганські десерти Verde. Скриншот: kanaldim.tv

Смачні цукерки без шкоди для фігури готує сім'я з Херсону Аліса та В'ячеслав Проніни. Останні півтора року для родини Проніних сповнені потрясінь. Виїзд з окупації, закриття закладів у Херсоні, відкриття нових у столиці з немовлям на руках, розвиток власного кондитерського виробництва. Їхні цукерки нині продаються в спортзалах та магазинах здорового харчування. Подружжя прагне підкорити іноземні ринки та повністю автоматизувати процес виробництва цукерок, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

До повномасштабного вторгнення росіян вони мали мережу закладів здорового харчування та цех з виробництва вегетаріанських та стероїдних десертів. Ідея бізнесу належить Алісі. Перше кафе вона відкрила ще до зустрічі з майбутнім чоловіком.

"Все почалося у 2017 році в місті Херсон. Я відкрила кафе Verde. Я не веган. Просто шукала успішну бізнес-модель. Веганські десерти подобалися людям, було багато відвідувачів", — розповідає співзасновниця Verde Аліса Проніна.

Повномасштабну війну подружжя з тримісячним сином на руках зустріли вдома в Херсоні. Їхня квартира розташована біля парку Слави, просто біля Дніпра. Тож Проніни зрозуміли, залишатися там небезпечно.

"Просто зібралися за пів години й поїхали до батьків чоловіка. Ми не сперечалися. Розуміли, що безпечніше жити у приватному будинку з підвалом", — каже Аліса Проніна.

Сім'я жила в окупації місяць. Коли містом почала ширитися інформація, що росіяни викрадають людей, Проніни вирішили тікати. Сім'я евакуювалися до Києва і почала будувати бізнес з нуля.

"Взяли два гранти від держави. По 250 тисяч гривень на кожного ФОП. Все вклали в кафе. Ми пропрацювали три місяці й зрозуміли, що нібито все добре, треба масштабуватися", — пояснив В'ячеслав Пронін.

Гроші вклали гроші у справу, про яку мріяли давно — виробництво натуральних цукерок. Планували виготовляти солодощі вручну. Згодом передумали й придбали професійний глазурувальний та пакувальний станки й запустило виробництво цукерок. Рецепти розробляла Аліса Проніна разом з технологами, щоб відсутність цукру в солодощах не впливала на смак. Ще одна особливість цукерок — багатошаровість.

Херсонців підтримали споживачі з різних куточків України, які зацікавилися історією підприємців переселенців і почали масово замовляти цукерки. Всього за кілька місяців роботи Проніним вдалося вийти в мережі магазинів. Зараз тривають переговори з супермаркетами. Засновники Verde мріють про те, що їхні солодощі продаватимуться й за кордоном.

Також цікаво: У Бродах відкрили спортзал для реабілітації захисників — проєкт дружини військового

Прямий ефір