Біженці створили у Болгарії "Український вулик"

Біженці у Болгарії. Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабного вторгнення до Болгарії виїхали понад 2 мільйони українців. Наші біженці організували там інтеграційно-освітній центр "Український вулик". Його відвідують сотні українських дітей і навіть дорослі. Влітку тут організовували табори, до яких долучалися 400 дітей, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Пізнавальні уроки, майстер-класи, літні табори та розваги. Усе це організували в українському центрі у Болгарії.

"Ми з іншими українцями вирішили створити інтеграційно-освітній центр. Це куточок України. Ми пробуємо створити таке місце, де наші українці почуватимуться, як вдома, а не десь в іншій країні", — пояснила керівниця інтеграційно-освітнього центру "Український вулик" Юліанна Кулюкіна.

"Український вулик" — саме так назвали центр, розташований у столиці Болгарії Софії. Відвідують його сотні українських дітей і навіть дорослі.

"Ми не тільки для дітей робимо активності, у нас є і дитячі садочки, і курси болгарської мови для людей від 3 до 100 років. Є підліткова платформа. Дуже важливо було створити таке місце для підлітків. Бо в перший рік війни ми бачили, що підлітки стали замкнутими. Був карантин та онлайн навчання, потім почалася війна. Вони загубили приятелів, живе спілкування. Тому ми зробили таку підліткову платформу, де вони можуть спілкуватися, гратися, навчатися. Це дуже гарно. У нас також є інклюзивна платформа для дітей з особливими потребами. Понад 400 сімей відвідують наш центр", — додає Юліанна Кулюкіна. 

Улітку для діток організовують табори, де українці вчать болгарську мову і проводять дозвілля з користю.

"У нас було понад 200 дітей, було чотири зміни. Ми ретельно готувалися до них, щоб діти навчились певних речей. Зокрема, фінансовій грамотності, історії, культурі та мові. Ми влаштовували гру схожу на "Орла і Решку". Це було цікаво дітям, бо вони змогли через гру вивчити багато корисних речей", — каже керівниця "Українського вулика".

В "Українському вулику" є дитячий садок. Крім того, тут відбуваються заняття і для старших. Часто відбуваються тематичні вечори, під час яких відзначають усі українські та болгарські державні події чи свята. Організовують й різні активності для дорослих.

Основна мета "Українського вулика" у Болгарії — допомога нашим землякам в інтегруванні у новій країні та збереженні своєї ідентичності.

"Інтеграція дуже потрібна, бо люди приїхали й повинні адаптуватися та вміти спілкуватися. При цьому люди не повинні забувати своє коріння і саме тому українська освіта їм також потрібна", — резюмувала Юліанна Кулюкіна. 

Перед початком нового навчального року, а він у Болгарії стартує в середині вересня, українським школярам пояснили особливості освіти у місцевих школах і подарували все найнеобхідніше для навчання.

Читайте також: Польща зобов'язала українців навчатися у місцевих школах — подробиці 

Прямий ефір