Автомобілі-трансформери та летючі таксі: нові розробки презентували у Токіо

Виставка нових технологій у Токіо. Скриншот: kanaldim.tv

Учасники нової технологічної виставки у Токіо презентували автомобілі-трансформери. Розробники сподіваються вже наступного року поставити винахід на конвеєр. Таке авто буде незамінним у надзвичайних ситуаціях. Окрім авто, які перетворюються на гуманоїдів, на виставці презентували повністю електричний п'ятимісний літак, який злітає і приземляється вертикально. Більше інформації про винаходи майбутнього дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Учасники нової технологічної виставки у Токіо спробували зазирнути у майбутнє, аби зрозуміти, чи стануть роботи трансформери та летючі таксі частиною життя великих міст у 2050 році.

"У дитинстві ми дивилися аніме про роботів транспорту і вірили, що вони обов'язково стануть реальністю. Втім, цього досі не відбулося. Саме тому наша компанія вирішила втілити дитячі мрії у життя", — розповів гендиректор компанії Brave Robotics Кендзі Ішіда.

Розробники електромобіля трансформера сподіваються вже наступного року поставити свій винахід на конвеєр. Авто буде незамінним у надзвичайних ситуаціях.

"Ми намагаємося побудувати роботизований транспортний засіб, який з гуманоїдної форми може трансформуватися в одномісну чотириколісну машину. Вона зможе не тільки їздити, а й виконувати інші завдання. Наприклад, під час пожежі, як електромобіль, швидко доїхати до місця загоряння, а там перетворитися на гуманоїда, щоб рятувати людей або гасити вогонь", — додав Кендзі Ішіда.

Повністю електричний п'ятимісний літак, який злітає і приземляється вертикально, максимально швидко доставить своїх пасажирів з міжнародного аеропорту до центру міста. Тестову службу летючі таксі хочуть запустити вже найближчим часом. Таксі працюватиме на електродвигунах, що живляться струмом від батарейок. Завдяки цьому летючі  транспортні засоби будуть дуже тихими. Інші учасники технологічної виставки показали весь потенціал дронів для доставлення товарів від магазину додому.

"Я думаю, що до 2050 року дрони літатимуть скрізь. Безпілотники вже сьогодні добре показали свої можливості. Проте все ще існують різні перешкоди, наприклад, з погляду безпеки неможливість літати в міських районах. Крім того, батареї дронів ще не мають доволі тривалого терміну служби. Сподіваюся, за найближчі 20 років всі ці проблеми розв'яжуть", — резюмував інженер Йошіхіро Хірата.

Загалом свої технологічні розробки на виставці в Токіо представили понад 400 стартапів. Організатори заходу переконані, що змогли досягти поставленої мети — перевернути уявлення про мегаполіси майбутнього. Про них кажуть, як про надзвичайно комфортні й безпечні осередки проживання мільйонів людей.

Також цікаво: Друк людських сердець на 3D-принтері: чи стане проєкт стенфордських вчених конкурентом донорства

Прямий ефір