Антидронова рушниця: як виглядає та чим корисна розробка українського військового

Антидронова рушниця. Скриншот: kanaldim.tv

Лише за два з половиною тижні військовий Сергій Сокольчук створив бюджетну та компактну рушницю-антидрон. Його винахід працює не гірше серійних зразків як іноземного виробництва. Пристрій може ефективно посадити апарати Mavic 3 та Matrice RTK 300 на відстані до 700 метрів. Більше про унікальну розробку дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Компактний, працює на коротких дистанціях, а головне — бюджетний. Антидронову рушницю військовий Сергій Сокольчук створив лише за два з половиною тижні перебуваючи на лікуванні. Без спеціальної освіти йому вдалося вивчити механізм і принцип роботи подібних пристроїв.

"У вересні того року отримав поранення, лікувався впродовж кількох місяців. Саме за період лікування вдалося розібратися з цим. Моя ідея зібрати пристрій, який можна буде легко створити за мінімальний бюджет", — розповів військовослужбовець Сергій Сокольчук.

У своїй категорії антидрон працює не гірше серійних зразків як вітчизняного, так і іноземного виробництва. Приміром, пристрій ефективно може посадити апарати Mavic 3 та Matrice RTK 300 на відстані до 700 метрів. А це, каже Сергій, і складає 90% того, що літає наразі на фронті.

"По всій лінії зіткнення піхота стикається з тією проблемою. До них летять дрони, які закидають їх всяким непотребом. Підрозділи радіоелектронної боротьби обмежені кількісно, ресурсно, вони не здатні закрити кожен подібний випадок. Тому такі пристрої, на мою думку, і переконання, потрібні практично на кожній позиції", — сказав військовий.

Перший зразок антидрону вже несе службу на фронті. Його успішно протестували під час виконання бойових завдань. Однак самостійно Сергій не може подужати виробництво достатньої кількості таких засобів. Утім, переконаний, що таке завдання цілком під силу дрібносерійним виробникам.

"Бюджет — орієнтовно 700 доларів. Наявні на ринку пропозиції, технологічно просунуті — дорогі. Їхня вартість стартує від 10 тисяч доларів", — резюмував Сергій Сокальчук.

Військовослужбовець також звертається до всіх громадян з проханням підтримати виробництво антидронових рушниць. Він готовий поділитися досвідом і закликає небайдужих і самим долучитися до розробки, бо для цього, каже, не потрібні інженерні навички. Достатньо бажання та акуратності в роботі. Крім того, всі охочі можуть підтримати ініціативу фінансово.

Читайте також:

Прямий ефір