12-річна Яна Степаненко на протезах здолала дистанцію Бостонського марафону

Яна Степаненко. Фото: facebook.com/unbroken.ua

Під час ракетного удару в Краматорську 8 квітня 2022 року 12-річна Яна Степаненко втратила обидві ноги. Попри це, дівчина взяла участь у Бостонському марафоні, подолавши відстань у 5 кілометрів, з посиланням на "Українську правду", інформує "Дім".

Яна долучилася до змагання, щоб зібрати кошти на спортивний протез для важкопораненого військового Олександра Рясного, який втратив кінцівку. Дівчина хоче, щоби він, як і вона, знову міг бігати. 

Олександр Рясний служить із 2011 року. Був і в АТО, і в ООС. Коли почалася повномасштабна війна, став до оборони рідного Запоріжжя. Внаслідок поранення на Запорізькому напрямку у вересні 2023 року втратив ногу. Протез отримав у Центрі Unbroken. Будь-що Олександр планує повернутися на фронт, а ще — хоче бігати. Ціна цьому — 600 000 гривень, які і збирає Яна.

Підготовку до Бостонського марафону дівчина почала більше ніж за два місяці до події. Вона тренувалася чотири рази на тиждень: двічі в Національному реабілітаційному центрі "Незламні", та ще два — на стадіоні "Динамо" у Львові.

Читайте також: Чому і на що пара без ніг просить гроші у TikTok — історія закоханих Анни та Олександра у проєкті "Я не забуду"

Прямий ефір