Золоті перегони: історія становлення української чемпіонки світу із санного спорту серед юніорів Юліанни Туницької

Юліанна Туницька. Фото: facebook.com/olympicua

Нещодавно Юліанна Туницька виграла золото першості світу з санного спорту серед юніорів. Вкрай приємна подія та досягнення, адже у цьому виді Україна відкриває для себе нові обрії — завдяки перемогам нового покоління. Більше про досягення Юліанни розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Українська саночниця Юліанна Туницька має великий досвід змагань найвищого рівня серед дорослих і немає рівних собі серед ровесників. Студентка з Тернопільщини довела це на Чемпіонаті світу серед юніорів, виборовши особисте "золото" та "срібло" в команді. 

"Я, мабуть, ще досі не до кінця зрозуміла, наскільки це класно. Інші країни та тренери розуміють, що Україна не десь там у топ-20, а що ми можемо показати результат. Ми нагадали про себе", — каже Юліанна.

Гегемоном у сучасному санному спорті є представники Німеччини, але й вони не змогли випередити українку. Юліанна виступила відмінно, хоч вважає, що на її боці був і фарт. 

"Після першого заїзду я фінішувала друга, а після другого заїзду я приїхала досить добре. Помилки допустилися німецька саночниця, яка йшла на перше місце. Тому я і виграла перше місце", — пояснює українська саночниця. 

Шлях Юліани до знакового успіху у надшвидкісному та дуже небезпечному виді змагань розпочався у шостому класі, коли дівчину запросили до групи із санного спорту. Дитячий максималізм і дебютна срібна нагорода визначили її майбутнє. 

Як це — летіти льодяним жолобом зі швидкістю 120 км/год — Туницька відчула п'ять років тому, коли я вперше відвідала справжню сучасну трасу в Німеччині. 

"Я зрозуміла, що таке траси, що таке швидкість, що таке лід, що таке дійсно санний спорт. Страшно не було", — згадує вона.

Разом з Юліанною до секції санного спорту пішов її брат. Проте йому цей вид не сподобався. Свою мужність і справжній патріотизм він демонструє зараз на полі бою, де боронить незалежність України. Тому перемога Туницької була дуже важливою для її родини. 

"Я старалася якомога більше говорити, що у нас досі триває війна і що мій рідний брат зараз воює. Я дуже рада, що перебуваючи в іншому місті, країні, я маю можливість співати свій гімн", — каже дівчина.

Золотий успіх Юліанна присвятила братові, сім'ї та всім громадянам нашої країни, які продовжують боротися за свою свободу. 

Юліана — учасниця Олімпійських ігор у Пекіні. Зараз активно готується до Чемпіонату світу серед дорослих — набуває необхідних навичок для наступних звитяг. 

"Доволі напружена конкуренція, адже дівчата мають колосальний досвід, займаються санним спортом більше, ніж мені років. Найголовніша ціль — показати якомога кращий результат", — каже Юліанна.

Читайте також: Енергія радості і любові: хто надихає сестер Меркушиних на успіхи у біатлоні

Прямий ефір