Зменшення призовного віку до 20 років може погіршити демографічну ситуацію в Україні — дані Інституту демографії

Військовий. Фото: armyinform.com.ua

Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Олександр Гладун заявив, що зменшення граничного призовного віку до 20 років може мати негативні наслідки для демографічної ситуації в Україні, з  посиланням на "Українську правду", інформує "Дім".

"Для демографії війна — це взагалі погано. В будь-якому разі, гинуть всі вікові групи. В 2001 році у нас була найнижча народжуваність в історії України. Якщо взяти 2001 рік плюс-мінус 5 років, тобто це 10 років, то цей контингент найменший за чисельністю у віковій структурі. Тому смертність буде впливати і на цю вікову групу, і вона ще зменшиться", — сказав він в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Демограф Олександр Гладун додав, що наразі середній вік матері при народженні дитини становить 27-28 років, щодо батьківства у чоловіків — на кілька років більше. Саме ця вікова категорія перебуває у репродуктивному віці, тому зменшення призовного віку негативно вплинуло б на демографію. Водночас він погоджується, що це рішення має ухвалювати Міністерство оборони з огляду на потреби війська.

"Але з іншого боку, якщо нема кому воювати, то що робити? Ми бачимо, як на окупованих територіях росіяни видають свої паспорти, призивають у свою армію і змушують наших же громадян воювати проти [українців]. Тому я думаю, що в цьому випадку повинно вирішувати Міністерство оборони з огляду на потреби, які в них є. Інакше просто держави не буде", — додав Гладун.

Читайте також: В Україні прогнозують скорочення населення з 36 до 28 млн осіб у 2041 році — що робити

Прямий ефір