Життя в окупації та тренування під обстрілами: шлях спортсменки з Балаклії до звання чемпіонки світу з пауерліфтингу

Анастасія Сердюк з треном. Фото: balakleyamer.gov.ua

Переможниця чемпіонату світу з пауерліфтингу серед юніорів Анастасія Сердюк свій чемпіонський шлях долала впевнено і натхненно. Хоч складні та страшні бар'єри воєнного часу не дозволили робити це з радістю. Однак українка не зупинялася і чемпіонський титул став нагородою за наполегливість і віру в перемогу. Про шлях до перемоги юної спортсменки розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Анастасія Сердюк почала займатися пауерліфтингом у 13 років. На заняття її привела подруга, а  згодом хобі переросло у справу життя. Почалася щоденна боротьба з великою вагою, виховання сили та витривалості. У 18 українка стала чемпіонкою світу серед юніорів, вигравши турнір у Стамбулі. 

"Я не знаю, яким чином це вдалося. Я просто йшла до цього і мене підтримував тренер", — каже спортсменка.

У цій перемозі дуже багато не лише праці, а й болю. До чемпіонату світу Анастасія готувалась у рідній Балаклії. Чотири місяці українка провела в російській окупації. Тренування стало щитом від важких думок та променем надії на майбутнє. 

"Були прильоти неподалік від мого дому. Коли сидиш постійно в підвалі, просто їде дах. Потім вже вдалося зв'язатися з тренером, який теж перебував на той момент в Балаклії. Ми вирішили, що треба щось робити", — згадує Анастасія.

Щойно з'явилася можливість, Анастасія з тренером вирушили за кордон. Наприкінці літа вони дісталися Риги. У Латвії для спортсменки навіть знайшли спонсора, який допоміг придбати екіпіровку на змагання. 

Підтримку Анастасія відчуває всюди. На чемпіонаті у Стамбулі українка теж не залишилася без слів, що надихають. Деякі, побачивши герб України на футболці спортсменки, підходили й казали, що вони за Україну і що та неодмінно переможе.

Особливим моментом на чемпіонаті світу стала церемонія нагородження. Співаючи гімн України, Анастасія не стримувала сліз. Цю перемогу спортсменка присвятила Збройним силам України. Вона вірить, що скоро повернеться додому, щоб жити в країні дуже сильних людей. 

Більше новин про спорт:

Прямий ефір