Життя спочатку: історія вчительки з Мелітополя, яка чекає чоловіка з російського полону

Ольга Гущина. Скриншот: kanaldim.tv

В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій працюють вчителі з усієї України. Нещодавно до педагогічного колективу доєдналася вчителька англійської мови Ольга Гущина — переселенка з Мелітополя. Ольга пригадує початок повномасштабного вторгнення. Вона одразу потрапила під пильний нагляд росіян, оскільки її чоловік — військовий. Як жінці із батьками та донькою вдалося виїхати з окупації, дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Ірпінський ліцей інноваційних технологій є передовими навчальним закладом за інноваціями та розвитком. Місцеві жителі вважають, що це місце виховання інтелектуальної еліти.

В освітньому закладі працюють учителі з усієї України. З Ірпеня, Бучі, Рівного, Бердянська, Мелітополя. Нещодавно ліцей отримав статус офіційного центру з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови, де кожен охочий може перевірити свої знання та отримати сертифікат.

Нещодавно до педагогічного колективу приєдналася нова вчителька англійської мови Ольга Гущина. Вона досвідчена філологиня. Знає дві іноземні мови. Щороку організовує мовні скаутські табори в Карпатах. У травні минулого року переїхала до Ірпеня, тікаючи від повномасштабної війни з тимчасово окупованого Мелітополя.

Ольга добре почувається в колективі, а ще радіє, що має нагоду викладати у дітей офлайн.

"Час іде, і ми розуміємо, що треба якось пристосовуватися до тих умов, які є. Не відомо, що буде далі відбуватися. Саме зараз тут я розумію, що це моє майбутнє, і я можу працювати як вчитель, розвиватися, давати знання учням, які їх потребують", — зізналася вчителька Ольга Гущина.

Ранок 24 лютого 2022 року розпочався для Ольги з гучних вибухів. Росіяни ракетами обстрілювали аеродром Мелітополя, тож жінка з донькою швидко зібрали речі і вирішили переїхати зі своєї багатоповерхівки до батьків у приватний сектор на південному виїзді з міста. Проте це було хибним рішенням.

"Ввечері того дня ми не змогли виїхати з Мелітополя, бо у нас під будинком стояло близько п'ятисот танків, БТРІв. Перед будинком моїх батьків величезне поле, туди заїхали росіяни, з Криму. Дула їхніх танків дивилися в наші вікна, то ми навіть не мали можливості виходити на подвір'я протягом трьох тижнів", — пригадала педагогиня.

Ворожі снаряди літали прямо над їхнім будинком, пригадує жінка. Було дуже страшно. Згодом зникли вода та електрика на вулицях кишіло російськими солдатами. Ольга дружина військового, тож відразу потрапила під пильний нагляд росіян. Крім того, вона прописана у військовій частині. Виїжджати з таким документом було небезпечно, але і залишатися далі також.

Відкриті погрози окупантів були останньою краплею. Ольга вирішила більше не випробовувати долю і разом з батьками та донькою за допомогою перевізників виїхала з міста. Каже, їм дуже пощастило дістатися Запоріжжя. Коли побачили там українських військових — плакали.

Ольгу Гущину шокували колеги, які погодилися працювати на окупаційну владу.

"Тобто ще вчора вони святкували українські свята, вдягали вишиванки, говорили, що ми живемо в Україні. Сьогодні вони скрізь повісили триколор і кажуть, що вони так довго чекали на звільнення. Звільнення від чого? Від мирного життя, від розвитку, від всіх благ цивілізації? Від чого вас звільнили?", — обурюється Ольга Гущина.

Крім роботи в Ірпінському ліцеї, Ольга Гущина продовжує онлайн навчати учнів з Мелітополя, виховує доньку, опікується батьками, спілкується з братом, який мешкає в Ірпені, намагається будувати нормальне життя. Та найбільше чекає на повернення свого чоловіка, який перебуває зараз в російському полоні і мріє про щасливе майбутнє для всієї родини та України.

Читайте також: Працювали під обстрілами, пройшли фільтрацію, але не здалися: як склалося життя лікарів-героїв з Маріуполя

Прямий ефір