Жителі ОРДЛО масово виїжджають на роботу до Росії, — правозахисники

Пограничный пост РФ. Фото: zautra.by

Жителі окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) наразі масово виїжджають на роботу до Російської Федерації. Така активізація трудової міграції пов'язана з низкою факторів. Про це повідомляє "Східна правозахисна група", інформує "Дом".

"Наразі окупаційні адміністрації РФ в ОРДЛО намагаються здійснити всі важелі впливу, щоб населення працювало в РФ", — йдеться в повідомленні.

Так, за інформацією моніторів правозахисної організації, із початком відкриття літнього сезону на півдні РФ мешканців ОРДЛО запрошують працювати як обслуговуючий персонал.

Також розпочався період трудової вахти. Багато жителів ОРДЛО працюють у РФ вахтовим методом по три місяці, на травневі свята та "червону горку" вони повертаються до ОРДЛО, а зараз знову виїжджають.

За інформацією правозахисників, жителям ОРДЛО, щоб оформитись на роботу до РФ, потрібен паспорт РФ.

"Або, як мінімум "паспорт" НЗФ "Л/ДНР". Але, щоб отримати паспорт РФ, в ОРДЛО потрібно вистояти чергу, та у зв’язку з травневими святами, а також днями НЗФ "ЛНР" та "ДНР", центри з оформлення паспортів не працювали, та звісно накопилась черга", — розповіли у "Східній правозахисній групі".

Як зазначається, жителі ОРДЛО працюють в РФ не тільки на шахтах. Це й плантації, й готелі, й будівельні майданчики, й охорона.

Читайте також: Чи є олігархи в ОРДЛО: інтерв'ю з правозахисником Павлом Лисянським

Нагадаємо, що Кремль агітує українців на тимчасово непідконтрольних територіях України брати участь у вересневих виборах до Державної Думи Росії. На території ОРДЛО Росія збирається відкрити виборчі дільниці. Крім того, в ОРДЛО зафіксували депутатський "десант" путінської партії "Единая Россия". 

Прямий ефір