Жінки у війні: у США експонується виставка українки Олі Рондяк

Виставка “Подолання” українсько-американської мисткині Олі Рондяк. Фото: ukrainianworldcongress.org

У Вілмінгтоні, штаті Делавер, США, понад 2 місяці триватиме авторська виставка "Подолання" українсько-американської мисткині Олі Рондяк. Натхненна історіями Оліної родини, яка проживала в Україні, та сучасними переживаннями війни Росії проти України — ця серія налічує дев’ять робіт, зокрема, створені після 24 лютого 2022 року. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на Світовий конгрес українців.

"Подолання" — це серія портретів, що перетворена в своєрідну галерею стійкості. У кожній картині, створеній акрилом на полотні, в техніці колажу, Оля Рондяк використовує збірні образи української культури. Головний убір — вінок, який асоціюється з німбом.

Таким чином мисткиня вшановує жінок сьогодення та минулого, які встановили стандарт солідарності та сили.

"Рондяк передає вразливість і стійкість жінки своїми спритними вугільними мітками. Вона викликає своєрідне тілесне співпереживання, розуміння фізичної реальності існування в конфлікті", — пише кураторка виставки Маргарет Уінслоу.

Мовою портрета Рондяк показує світові, що означає долати труднощі та сміливо дивитися в обличчя агресору. Роботи Олі запрошують глядачів до глибокої взаємодії, до автентичного спілкування з жінками, які знаходилися "на нулі".

Оля Рондяк народилася у штаті Огайо в 1966 році. Мистецтвознавець, бакалавр психології та педагогіки, магістр клінічної психології та консультування спільнот. Працювала психотерапевтом, дизайнером одягу. Під час Помаранчевої революції почала малювати. З 2013 року створює жіночі портрети, як метафору України. 

Також цікаво:

Прямий ефір