Зеленський усунув главу СБУ Баканова та генпрокурорку Венедіктову

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 17 липня, президент України Володимир Зеленський усунув від посад генпрокурорку Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова. Про це йдеться в указах глави держави, повідомляє "Дом".

"Відповідно до ч. 2 ст. 11 закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю: відсторонити Венедіктову Ірину Валентинівну від посади генерального прокурора", — йдеться в указі стосовно посади генпрокурора.

Вказана стаття закону передбачає, що президент України у період дії воєнного стану може прийняти рішення "про відсторонення від займаної посади посадової особи, призначення на посаду та звільнення з посади якої віднесено до його повноважень, та покладення на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу".

Виконання обов'язків генерального прокурора покладено на Олексія Симоненка.

Івана Баканова усунуто від виконання обов'язків голови Служби безпеки України, відповідно до ст. 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України.

У ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ йдеться, що "невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків".

Хто замінить Баканова на посаді, поки що невідомо.

Прямий ефір