Заявка на вступ України до Європейського Союзу, рекорд Майкла Джексона та ювілей Несмачного — 28 лютого в історії

Зустрічаємо середу, 28 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

28 лютого 1922 року Єгипет отримав незалежність. Відповідну декларацію видала Великобританія. Під протекторатом англійців арабська країна перебувала вісім років. Першим королем уже незалежного Єгипту став Фуат І.

День народження святкує український футболіст Андрій Несмачний. Йому — 45 років. Усю ігрову кар'єру спортсмен провів у київському "Динамо". Разом із командою він шість разів був чемпіоном України, а також п'ять разів здобував Кубок України. Крім того, в активі Несмачного 67 матчів за національну збірну. На чемпіонаті світу 2006 року він був гравцем стартового складу. Тоді українці дійшли до чвертьфіналу, і це головне досягнення збірної України з футболу.

Цього дня 1984 року король попмузики Майкл Джексон встановив рекорд за кількістю виграних премій "Ґреммі" за один вечір. На церемонії нагородження, яка відбувалась у Лос-Анджелесі музикант отримав аж вісім статуеток за легендарну платівку "Трилер". Дотепер цей показник ніхто не перевершив.

28 лютого 1991 року США та їхні союзники закінчили військову операцію "Буря в пустелі". Її головним завданням було звільнення Кувейту, захопленого ще 2 серпня 1990 року іракською армією. Операція тривала 43 дні та складалася з двох частин: повітряної та наземної. У підсумку Кувейт звільнили.

Два роки тому президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського Союзу. Вже за кілька місяців нашій державі надали статус кандидата. На саміті у Брюсселі "за" проголосували представники 27 країн-членів найбільшого економічного політичного об'єднання європейських держав. Це був історичний момент, на який Україна чекала 30 років та 120 днів. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір