"Затишшям тут не пахне": про ситуацію на передовій Донбасу розповів офіцер ВСУ

Юрій Кочевенко. Фото: Facebook

Збройні сили України на Донбасі перебувають у повній бойовій готовності. Про це сьогодні, 21 лютого, у спецпроєкті "Україна за мир на Донбасі" телеканалу українського іномовлення UA розповів офіцер ЗСУ, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

"Я перебуваю в зоні операції Об'єднаних сил. На жаль, обстановка тут продовжує залишатися напруженою. Знову були грубі порушення Мінських угод, було випущено снаряди 120 калібру. Вже сьогодні ввечері ми маємо бойові втрати серед українських військовослужбовців, є поранені... Загалом, затишшям тут не пахне, тут лишається гаряче", — сказав він.

Кочевенко наголосив, що відповідальність за ескалацію лежить повністю на Росії.

"Уся ця криза абсолютно, я маю на увазі про останній період, штучно створена Росією. Спочатку нас намагалися залякати, брязкаючи зброєю вздовж наших кордонів. Коли це не вийшло, вони вирішили на сході України розв'язати черговий етап кровопролиття. І зараз видно, як вони бояться. Тому що не виходить, бо якось все одно криворуко це у них виходить", — зазначив він.

Офіцер пояснив, що Збройні сили України знали про заплановані провокації та були готові до них.

"Ми знали, що буде така ситуація. І багато в чому завдяки цьому високому рівню підготовки особового складу ці втрати (які, на жаль є) все-таки у порівняні з тим, як активно нас обстрілюють, вони дуже невеликі. Хоча, на жаль, вони є, і на війні без них не буває", — продовжив Кочевенко.

Він додав, що мешканці окупованих територій продовжують прибувати на підконтрольну Україні територію.

"Адже залишаються відкритими деякі КПВВ. І люди бачать, що Україна не наступає, як це їм кажуть "там". Люди бачать, що у нас тут не стоять колони танків. І вони розуміють, що ними просто скористалися. І окупанти довго не зможуть цю гру далі вести. Їм доведеться, мабуть, щось робити. І тому ми в готовності [на передовій], і готові відповісти на будь-які їхні наміри. Нехай тільки спробують сунутися — отримають по зубах", — резюмував Кочевенко.

Прямий ефір