Заснування Всесвітнього поштового союзу та патент на сирену — 9 жовтня в історії 

Зустрічаємо середу, 9 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

9 жовтня 1596 року була заснована Українська греко-католицька церква. У місті Берест на Церковному соборі ухвалили унійний акт про відновлення єдності Київської церкви з Римською. Грамота мала за мету зберегти українську ідентичність у католицькій єзуїтській державі. Берестейська унія має два примірники. Один із них зберігається у Центральному державному історичному архіві України у Львові, другий — у Ватикані. 

Цього дня 1655 року запорізькі козаки здобули важливу перемогу у битві під Городком під час Визвольної війни. Військо Богдана Хмельницького розбило польську армію під проводом Стефана Потоцького. Стрімка перемога під Городком забезпечила свободу подальших дій та зміцнила позиції козаків на західноукраїнських землях, а польська армія відтоді більше ніколи не змогла повернутися на цю територію. 

9 жовтня 1855 року американець Джошуа Стоддарт запатентував сирену. Тоді це була горизонтальна труба з вкрученими свистками, яка працювала від струменя пари, а її призначенням було створення музики на кораблях. Сьогодні ж сирена — основний засіб сповіщення про небезпеку. 

150 років тому створили Всесвітній поштовий союз. Відповідний документ підписали представники 22 країн. Були встановлені єдині для всіх тарифи та габарити, а також максимальна та мінімальна вага відправлень. Нині до міжнародної організації зі штаб-квартирою у швейцарському Берні входить понад 190 держав, зокрема й Україна. 

Цього дня 1940 року у Ліверпулі народився легендарний виконавець Джон Леннон, передусім відомий як засновник та лідер гурту  The Beatles. За десятиліття свого існування "Ліверпульська четвірка" випустила 13 альбомів і одержала 7 премій "Ґреммі". Леннон був вбитий у 40 років на сходах будинку в Нью-Йорку, де він мешкав із дружиною та сином. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір