Заснування Українського генерального військового штабу та підписання Конвенції про кіберзлочинність — 23 листопада в історії

Зустрічаємо четвер, 23 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

134 роки тому в барі "Пале-Рояль" у Сан-Франциско встановили перший у світі музичний автомат. Прилад складався з фонографа Едісона та чотирьох змінних свинцевих труб. За п'ять центів музична машина відтворювала двохвилинний аудіозапис. Новинка викликала інтерес відвідувачів і за перші пів року принесла власнику прибуток у тисячу доларів.

23 листопада 1917 року почався процес заснування Українського Генерального військового штабу. Очолив вищий командний орган Збройних сил Борис Бобровський. З військового штабу почалася історія регулярної армії Української Народної Республіки.

Сьогодні виповнюється 60 років культовому британському науково-фантастичному серіалу "Доктор Хто". У центрі сюжету історія про таємничого мандрівника в часі, котрий називає себе Доктором. За 13 сезонів у головній ролі встигли побувати 13 акторів. Шоу "Доктор Хто" двічі потрапляло до Книги рекордів Гіннеса, як найдовше — понад 800 епізодів та як найуспішніше. 2024 року очікується вихід 14-го сезону серіалу.

Її пісні розривають музичні чарти, а відеокліпи набирають мільйони переглядів. 23 листопада день народження святкує американська співачка і акторка Майлі Сайрус. Їй виповнюється 31 рік. 2018 року зірка знімала кліп на пісню Nothing Breaks Like a Heart на Дарницькому мосту у Києві. Цю пісню Сайрус присвятила Україні.

23 листопада 2001 року в Будапешті підписали Конвенцію про кіберзлочинність. Документ розробила Рада Європи. Мета міжнародної угоди — боротьба з інтернет злочинністю у світі. 2022 року в Україні зареєстрували 2194 кіберінциденти.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір