Замість шампанського: гурт KAZKA назвав справжній український напій для новорічної ночі

Група KAZKA. Фото: kanaldom.tv

Традицію пити шампанське у новорічну ніч краще замінити. Так вважають учасники гурту KAZKA. Зокрема Дмитро Мазуряк у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" назвав українську альтернативу.

Кожен гість у святковій програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" на телеканалі "Дом" запроваджував нові традиції святкування Нового року. Учасники гурту KAZKA розповіли про напій, який українці можуть вживати на Новий рік.

"Я вважаю, що у новорічну ніч треба вживати улюблений напій. Мій улюблений — домашня айвова наливка. У гуцулів є своєрідна культура споживання алкоголю. Ми п'ємо з однієї чарки. В контексті останніх років щодо ковіду це не дуже прикольно, але ми п'ємо з однієї чарки. Це таке відсилання на люльку миру або щось подібне. Тобто ми всі п'ємо з одної посудини й кажемо: "П'ю до тебе", тим самим бажаючи всього найкращого", — так на запитання Олени Кравець відповів Дмитро Мазуряк.

Олександра Заріцька додала, що цю традицію навіть оспівали:

"Діма Монатік надихнувся цією ідеєю від нашого Діми й ми спільно записали пісню. У тексті є фраза "П'ю до тебе", і всі кажуть — "Пий здоров".

Дмитро Мазуряк уточнив, що це і є справжня гуцульська новорічна традиція: 

"Коли ми п'ємо, ми сидимо в колі, я кажу: "П'ю до тебе", і наступний, до кого я кажу, відповідає: "Пий здоров". І я п'ю, передаю йому далі, і так по колу".

Повна версія інтерв'ю: Про зламаний палець, гуцульські традиції та "кров москаля": гурт KAZKA у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

У новорічному випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" — теплі побажання від наших воїнів, волонтерів, зірок, зворушливі музичні номери й знакові гості. До Олени Кравець завітали військовий скрипаль Мойсей Бондаренко, гурт KAZKAДмитро ШуровMONATIK, театр-студія "Ґердан", боєць Олександр "Alex" Ляшук та його "котячий КПП", ZLATA OGNEVICH і OTOY, Василь Байдак, гурт TvorchiWellboy і дивовижний хлопчина Леон, чиє виконання "Ой, у лузі червона калина" у квітні вразило всіх українців, а також спеціальний гість — Святий Миколай.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір