Законопроєкт про олігархів направили до Венеціанської комісії — на експертизу

Дмитрий Разумков. Фото: rada.gov.ua

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков направив так званий законопроєкт про олігархів до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії), інформує "Дом" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"З огляду на пропозиції уповноваженого Верховної Ради України з прав людини як суб'єкта, який відповідно до статті 101 Конституції України здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, і звернення чотирьох опозиційних депутатських фракцій у Верховній Раді України, хотів би звернутися до вас з проханням сприяти отриманню від комісії експертного висновку стосовно зазначеного законопроєкту", — йдеться в листі Разумкова до голови комісії Джанні Букіккіо.

У своєму проханні голова українського парламенту посилається на позицію українського омбудсмена Людмили Денісової, яка вбачає в законопроєкті часткове порушення прав людини.

"Аналогічну позицію щодо цього законопроєкту висловили всі опозиційні депутатські фракції українського парламенту", — додав спікер.

Читайте також: Хто і чому боїться закону про олігархів — думка експерта

Нагадаємо, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеціанської комісії.

Прямий ефір