Закон про корінні народи посилить боротьбу за права кримських татар, — Юксель

Гаяна Юксель. Фото: qha.com.ua

Прийняття Верховною Радою законопроєкту "Про корінні народи України" дозволить посилити боротьбу за права кримських татар, які піддаються переслідуванню у тимчасово окупованому Криму. Про це у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" заявила членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Вона нагадала, що Росія не лише окупувала Крим, а й систематично порушує права кримського татарського народу, переслідуючи його представників, проводячи незаконні затримання та обшуки.

"Одна справа, коли держава окуповує територію, інша справа — коли держава-агресор окупує територію й порушує права корінного народу", — пояснила Юксель значимість законопроєкту.

Вона доповнила, що законодавча ініціатива стане суттєвою підтримкою в діяльності кримськотатарського національного руху.

"Якщо цей закон буде прийнятий — а я дуже сподіваюся, що він найближчим часом буде прийнятий Верховною Радою України та набере повну силу, — це істотно полегшить роботу нашого національного руху — і можливість сприяти розвитку корінного народу Криму та працювати безпосередньо з українською державою", — резюмувала представниця Меджлісу.

Повна версія програми: Зберегти спадщину: законопроєкт про корінні народи України коментує нардеп Рустем Умєров

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт "Про корінні народи України" 18 травня, в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Народний депутат Рустем Умєров перелічив ключові положення законопроєкту.

Медіа-партнери
Прямий ефір