Захистити кожного: як в Україні виготовляють бронежилети для військових та собак

Головний конструктор компанії "Українська броня" Владислав Шпаченко. Скриншот: kanaldom.tv

Чотирилапі бойові побратими наших захисників виконують надважливу роль на передовій. Саме тому вони потребують належного захисту. Компанія "Українська броня" розробила спорядження, яке дозволяє рятувати чотирилапих, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Чотирилапі бойові побратими українських захисників виконують на передовій надважливу роль. Собаки передчувають обстріли, знаходять під завалами людей та виявляють міни.

"У прифронтовій зоні не лише люди, а й наші чотирилапі побратими. Усі вони потребують захисту, тому ми розробили спорядження, яке дозволяє рятувати братів наших менших, які дуже допомагають", — розповіла директорка зі стратегічного розвитку компанії "Українська броня" Анастасія Макова.

Під час Революції Гідності група однодумців розгорнула невелике виробництво засобів самозахисту "Українська броня". Підприємство розвивалося і згодом стало першою в Україні компанією, яка почала розробку шоломів і бронежилетів із високомолекулярного поліетилену та керамічних композитів. Такі вироби замовляли для підрозділів Нацгвардії, розвідки, поліції та для полку "Азов".

Із початком повномасштабного вторгнення підприємство працює без вихідних. Понад сотня працівників компанії, попри ракетні обстріли, шиють захист для воїнів і розробляють нові засоби, що рятують життя.

"На певному етапі з'явився запит від прикордонників. З ними працює багато різних порід собак, яких також треба захищати. Наші конструктори довго розробляли унікальну модель захисту саме для собак, аналогів якої наразі немає в Україні", — повідомив директор компанії "Українська броня" Денис Міліневський.

Над розробкою бронежилета працював досвідчений дизайнер Владислав Шпаченко. Під час створення захисту дотримувався всіх стандартів і радився з військовими, які мають службових собак.

"Почав моніторити інтернет, вивчали ринок. Згодом методом проб і помилок почали виготовляти захист для собак. Тобто ми взяли найкраще, що можна було взяти із собачих жилетів і вставили туди броню. Наш жилет захищає бічну та нижню частини тулуба собаки, шию. Складається він з двох частин, щоб пес був мобільним. Сітка на верху — для вентиляції", — пояснив головний конструктор компанії "Українська броня" Владислав Шпаченко.

Жилет для собак пройшов не одне випробування в балістичні лабораторії при Міністерстві оборони України. Має другий клас захисту. Розробники створили спеціальну розмірну сітку. Кожен виріб підганяють під анатомічні особливості собаки. Враховують об'єм грудей, шиї та довжину тулуба — від холки до хвоста. Максимальна вага захисту — 3 кілограми 250 грамів. Тканина, в яку вставляють м'яку броню, виготовлена з надвисокого молекулярного поліетилену, що не світиться в тепловізорах.

Надягти бронежилет доволі легко завдяки спеціальним кріпленням. Застібки регулюються, аби забезпечити легке дихання та максимальну ефективність тварини.

Зараз компанія "Українська броня" намагається розширити виробництво, шукає талановитих швачок і працює над удосконаленням своїх виробів, щоб кожен український воїн та його чотирилапий помічник були захищені.

Читайте також:

Прямий ефір