Захоплення Криму Росією — нахабне заперечення міжнародного порядку: заява США

Оккупированный Крым. Фото: ukrinform.ua

Сполучені Штати Америки в сьому річницю окупації Криму закликають Росію припинити окупацію півострова і звільнити всіх українських та кримськотатарських політв'язнів. Про це йдеться в заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена, інформує "Дом".

"Сполучені Штати заявляють про солідарність з Україною у зв'язку з сьомою річницею вторгнення і захоплення Криму Росією — нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо наріжну істину: Крим — це Україна", — йдеться в повідомленні.

Блінкен заявив, що окупація Криму загрожує загальносвітовій безпеці, а репресії "влади" проти кримських татар, українців, релігійних груп і ЗМІ призвели до того, що жителі півострова живуть у постійному страху.

Також США закликали РФ зупинити військову агресію проти України на Донбасі.

"Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України і захоплення Криму залишаються чинними, допоки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму", — додають в Держдепі.

Як повідомлялося, 26 лютого в Україні —  День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Цього дня сім років тому, в 2014 році, під стінами Верховної Ради Криму відбувся багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. 

Читайте також: Ідеї ​​України щодо деокупації Криму готовий розглянути Євросоюз

Прямий ефір