Захоплення Капітолію в США: четверо людей загинули (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: АР

6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися до будівлі Капітолію у Вашингтоні, де в той час засідали сенатори та члени Палати представників США, які збиралися затвердити результати виборів президента. На них переміг кандидат від демократів Джо Байден.

Прихильники Трампа спочатку проводили багатотисячний мітинг у Вашингтоні. Акція називалась "Марш за порятунок Америки". Виступаючи перед учасниками протесту, Трамп заявив: "Ми ніколи не здамося, ми ніколи не визнаємо поразку", а також закликав прихильників піти до Конгресу, щоб "привітати наших хоробрих сенаторів, конгресменів і конгресвумен".

Після цього тисячі прихильників чинного президента США рушили до Капітолію. Деякі протестувальники вступили в сутички з поліцією і змогли прорвати металеві огорожі навколо будівлі Конгресу. Поліція застосувала газ і кийки, але прихильникам Трампа вдалося потрапити в будівлю.

Фото: АР
Фото: АР
Фото: АР
Фото: АР
Фото: АР

Після цього засідання Конгресу перервали, а його членів евакуювали.

В результаті заворушень під час штурму Капітолія у Вашингтоні загинули четверо людей. Про це заявили в поліції Вашингтона, інформує BBC.

Одна з померлих жінок входила в групу з кількох осіб, які увірвалися в кімнату Палати представників, де тривало засідання. Офіцер в цивільному дістав зброю та вистрілив. Жінку доставили в лікарню, де вона і померла.

Також на території Капітолію загинула ще одна жінка і двоє чоловіків. Щонайменше 14 поліцейських поранені, двоє перебувають в лікарні.

До цього моменту заарештовано понад 52 осіб, із них 47 — за порушення комендантської години, раніше введеної мером Вашингтона через заворушення.

За кілька годин після початку заворушень будівлю Капітолію вдалося зачистити від протестуючих. Їх розігнали сили спецназу. Конгрес відновив своє засідання.

Фото: АР
Фото: АР

Обраний президент США Джо Байден порівняв дії прихильників Трампа з заколотом.

"Наша демократія зазнала безпрецедентного нападу. Останнім часом ми не бачили нічого подібного. Це напад на цитадель свободи, на сам Капітолій. Ми бачимо невелику групу екстремістів, які вдаються до беззаконня. Це не розбіжності. Це заворушення. Це хаос. Це межує з заколотом. І цьому треба зараз же покласти край", — заявив Байден.

Раніше повідомлялося, що новий склад Конгресу Сполучених Штатів Америки офіційно почав роботу. Конгресмени склали присягу в неділю, 3 січня.

Прямий ефір