З високою точністю вражають цілі та знищують ворога — захисники застосовують на передовій гаубиці від Норвегії (ФОТО)

Самохідні гаубиці М109А3. Фото: Facebook/Головнокомандувач ЗСУ

Українські захисники з легкістю за один тиждень опанували самохідні гаубиці М109А3 та вже за допомогою їх з високою точністю вражають цілі та знищують ворога на передовій. Цю техніку було надано у межах міжнародної технічної допомоги Норвегією. Про це сьогодні, 4 червня, повідомив головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний, інформує "Дом".

"Як відзначають мої артилеристи, ключова відмінність цих гармат від радянських зразків, — те, що вони зроблені для людей. Попри те, що ці самохідні гаубиці були виготовлені ще у 1960-70-х роках, у них вже замість важелів — кермо, замість механічної — коробка автомат. На зимовий час, коли можливе обледеніння корпусу, розробники злегка прорезинили його, щоб екіпаж не сковзував. Солдати раділи навіть таким простим елементам, як наварені по краях башні кошики для особистих речей", — розповів він.

Також головнокомандувач ЗСУ поінформував щодо технічних характеристик гаубиці М109А3. За його інформацією, вони мають більший, у порівнянні з радянськими аналогами, калібр та потужніший боєприпас. Дальність стрільби складає до 22 км.

"Але надалі ми можемо використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань. Досвідчені артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними та абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах", — зазначив Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ подякував норвезькому народу за дієву допомогу.

"Розраховую на подальшу підтримку країн-партнерів у засобах вогневого ураження противника, чия перевага в артилерії та реактивних системах залпового вогню є головною причиною наших втрат. Без негайного постачання далекобійної артилерії та РСЗВ нам дедалі складніше стримувати агресора", — резюмував Валерій Залужний.

Читайте також: "Нам дуже важко, але ми стоїмо": як гаубиці М777 допомагають вибивати ворога, показав Залужний (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що українські захисники вже застосовують на передовій французькі гаубиці Caesar, надані Україні партнерами. Артилеристи швидко опанували нові САУ, фактично за 2-3 години.

Читайте також: Українські захисники за допомогою французьких САУ нищать ворога (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір