Яким був великий концерт для дітей з інвалідністю в "Охматдиті"

Концерт для дітей в "Охматдиті". Скриншот: kanaldim.tv

5 липня 2024 року, за три дні до ракетного удару росіян по лікарні "Охматдит", для діток з інвалідністю провели цікавий концерт симфонічного оркестру. Це був не просто концерт, а інтерактивне дійство, в якому активно брали участь пацієнти. Ніхто не здогадувався, що вже зовсім скоро на долю сотень маленьких хлопчиків та дівчаток випаде ще одне велике випробування війною. Детальніше дивіться у "Ранку Вдома".

5 липня 2024 року. Національна спеціалізована лікарня "Охматдит". Діти збираються на концерт. До ракетного удару росіян залишається 3 дні. В цей час тут проходять лікування сотні дітей з усієї країни. Багато з них мають інвалідність. Замість садочків чи шкіл, хлопчикам та дівчаткам доводиться ходити на складні процедури. Вони місяцями не бачить рідного дому, друзів, своїх бабусь та дідусів. Симфонічний оркестр "Київ-Класик" вирішив подарувати дітям невеличке свято.    

"Виникло бажання допомогти дітям з інвалідністю. Не просто грати музику, а зробити інклюзивне інтерактивне дійство. Це український епос та наші фольклорні мелодії. Ми хотіли б, щоб діти активно брали участь в тому, що відбувається на імпровізованій сцені", — розповів художній керівник симфонічного оркестру "Київ-Класик" Герман Макаренко.

Всесвітньо відомий диригент разом з командою влаштували в "Охматдиті" імпровізовану сцену, на якій поєднали одразу два види українського мистецтва, відомі із дитинства казки й класичну музику. Дитячі історії про чарівну скрипку, Язикату Хвеську, Козу Дерезу і героя Кирила Кожум'яку доповнились мелодіями Миколи Лисенка, Левка Колодуба та інших українських композиторів.

"Ці казки мають мораль — добро перемагає зло. Звичайно, ми проєктуємо це на сучасність та на ту ситуацію, яка сьогодні склалася в Україні. Вкінці Кирило Кожум'яка — це патріотична казка перемагає злого змія", — додав Герман Макаренко.    

Ініціативу симфонічного оркестру "Київ-Класик" підтримала й команда самого "Охматдиту". Лікарі не з чуток знають, наскільки важливою може бути підтримка під час лікування.

"Подібні заходи для дітей — це дозвілля, психологічна та фізична реабілітація", — зазначив гендиректор "Охматдиту" Володимир Жовнір.

Також до концерту "Симфонія українських казок" долучилась команда психологів дитячої лікарні. Під час виступу вони займались дослідженням реакції й фіксували зміни настрою дітей.

"Музикотерапія дуже корисна, тому що впливає на всі ділянки мозку та на емоції. Хтось переживає позитивні емоції, хтось — негативні. Крім емоційного сприйняття музики, буде візуальне сприйняття. Це інтерактив", — зазначила завідувачка центру медико-психологічної та соціально-реабілітаційної допомоги дітям "Охматдиту" Олена Онопрієнко.

Послухати живу музику і подивитись на героїв казок у реальному житті, в цей день разом з батьками прийшли десятки маленьких пацієнтів "Охматдиту".

Щасливі й усміхнені діти, батьки та лікарі, музиканти, актори, казки й мелодії. Все це було ще 5 липня, за кілька днів до найтрагічнішої події в історії "Охматдиту". Вже 8 липня російська ракета зруйнувала відділення дитячої лікарні. Внаслідок прямого влучання Росіяни забрали життя двох людей. Всього від ворожого удару постраждало понад 50 осіб, семеро з яких — діти.

За кілька днів після трагедії симфонічний оркестр "Київ-Класик" дав ще один концерт, але вже на руїнах знищеного відділення, концерт без посмішок, без казок, без дітей. Втім, з великою вірою у те, що "Охматдит" обов'язково відбудують та рятуватимуть життя дітей.

Читайте також: Відбудова корпусу "Охматдиту": МОЗ влаштовує пресбрифінг для обговорення переможця тендеру

Прямий ефір