Яку зброю Захід поставить Україні — огляд

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

До початку повномасштабної війни та на самому її початку Захід постачав Україні переважно піхотну зброю, боєприпаси, амуніцію, медичні комплекти, прилади нічного бачення. Це допомогло сповільнити російський наступ. Після того, як Росія сконцентрувала свої сили на Донбасі та в південних районах України, українським захисникам для відсічі та контрнаступу потрібне важче озброєння, повідомляє "Дом".

"Війна переходить у затяжну фазу. Тому ми дуже зацікавлені в отриманні міжнародної допомоги, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях. Ми прагнемо зберегти життя наших людей", — сказав міністр оборони України Олексій Резніков.

Найбільший внесок в оснащення української армії зараз зробили США. З початку війни Вашингтон виділив на військову допомогу понад 15 млрд дол. В Україну вже прибула сучасна артилерійська система.

"Ця артсистема — найсучасніша, вона має вбудовані системи озброєння. Тобто удари цієї артилерії високоточні. Ця система переважає в дальності, що важливо при протидії російській артилерії", — прокоментував "Дому" директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

На даний момент 43 країни постачають Україні зброю. Постачання важкого озброєння незабаром має розпочати і Німеччина. Обіцяють постачати танки та артилерію. Збільшить постачання і Франція. Проте важлива не лише кількість, але й уніфікація зброї. Адже від цього залежить ефективність битв.

"От ці 43 країни повинні максимально координуватися і уніфікуватися в цих постачаннях, щоб в українській армії не було хаосу. Тому що мало поставити танк чи бронемашину. Треба забезпечити їхню боєздатність, а це вже досягається відповідно до систем матеріально-технічного забезпечення логістики, яка є не менш важливою, ніж система бойового забезпечення", — зазначив Самусь.

Постачання важкого озброєння кардинально змінюють перебіг бойових дій, заявляють експерти. Адже з ним українські війська можуть бити точніше, швидше і далі. І чим краще українська армія буде оснащена сучасною та потужною зброєю, тим швидше зможе відтіснити ворога зі своєї території.

Зброя, яку планує поставити Захід в Україну:

  • Франція — колісні САУ Caesar (10-12 одиниць);
  • Німеччина — гусеничні САУ PzH 2000 (7 одиниць);
  • Нідерланди — PzH 2000 (5 одиниць);
  • Норвегія — гусеничні САУ M109A3GN (20 одиниць);
  • Австралія — ​​гаубиці М777 (6 одиниць);
  • Канада — гаубиці М777 (4 одиниці);
  • США — далекобійні ракетні установки M142 HIMARS.

Читайте також: Чомусь назвали "Пересвіт": нову лазерну зброю РФ для знищення навіть супутників охарактеризував експерт

Медіа-партнери
Прямий ефір